Szívférgesség – Csak egy szúnyogcsípés!
Veszélyes vérszívók
A kullancsok elleni védekezés szerencsére már minden felelős gazdinál rutinnak számít. Tudjuk, hogy nem csak erdei séta, hanem egy egyszerű kerti szaglászás során is kerülhet kullancs a kutyánkra. A kullancsokat, gondolatban, a félelmetes, halálos kórokozókkal kapcsoljuk össze, ezért mindent megtennénk, hogy távol tartsuk őket a kutyáinktól.
A vérszívó rovarok közül azonban nem a kullancs az egyetlen potenciális veszélyforrás. A régebben csak a mediterrán országokban fertőző szívférgesség hazánkban is terjed. Ami nekünk csak egy szúnyogcsípés, az a kutyánkra nézve halálos veszélyt jelenthet.
Beszéljünk a szívférgességről!
Sokan nem tudják, hogy már egyetlen csípés is halálos lehet. Mindössze ennyi elég ahhoz, hogy a szívféreg lárvája a kutyánk vérébe kerüljön, majd akár harminc centiméter hosszú féreggé fejlődjön.
A fertőzéstől számított 6-7 hónapban az állat tünetmentes lehet. Amint azonban a parazita eléri a megfelelő méretet, kedvencünkön először a fáradékonyság tüneteit vehetjük észre. Majd keringési, légzőszervi és szívpanaszok léphetnek fel, amelyet a szívben és az érrendszerben elszaporodott férgek okozhatnak. Amennyiben bebizonyosodik a szívféreg jelenléte, hosszadalmas és költséges gyógykezelés várhat ránk, amely nem biztos, hogy az állat gyógyulását hozza.
Mit tehetünk?
A nyári szezonban nem feledkezhetünk meg a szúnyogok elleni védekezésről sem. Fontos lenne, hogy a kullancsok elleni védekezés esetében alkalmazott körültekintéssel óvjuk kedvenceinket. Szerencsére, ez nem feltétlenül igényel extra odafigyelést. Az Advantix® Spot-on rácsepegtető oldat alkalmazásával mindkét vérszívó rovar ellen védhetjük kutyánkat. A havi rendszerességgel végzett kezelés nemcsak a kullancsok, hanem a bolhák, az igazi és lepkeszúnyogok, a szuronyos istállólégy valamint a szőrtetvek ellen is hatékony lehet.