kutyás cuccok - Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová https://kutyabarat.hu/cimke/kutyas_cuccok/ Kutyás és kutyabarát szállások, éttermek, kávézók, munkahelyek, üzletek és kutyás cikkek, rendezvények, programok. Minden, ami kutya és kutyabarát hely. Fri, 25 Jun 2021 08:42:47 +0000 hu hourly 1 Kutyával a strandra! Mi legyen a táskában? https://kutyabarat.hu/hasznos_tanacsok/109950/kutyaval_a_strandra_mi_legyen_a_taskaban/ Fri, 25 Jun 2021 08:42:47 +0000 https://kutyabarat.hu/?p=109950 kutyával a strandra

Végre, itt a nyár és a várva várt jó idő. Sokan indulnak ilyenkor a strandra, és a hazai kutyás strandok […]

The post Kutyával a strandra! Mi legyen a táskában? appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>
kutyával a strandra

Végre, itt a nyár és a várva várt jó idő. Sokan indulnak ilyenkor a strandra, és a hazai kutyás strandok egyre több helyen várják a gazdikat kedvenceikkel együtt.

Akár itthon, valamelyik tó partján, akár a tengerparton strandolunk kutyánkkal, jó, ha pár dolgot nekik is bedobunk a strandtáskába. Összegyűjtöttük a legfontosabb dolgokat, és kategorizáltuk is őket: az elengedhetetlen csoportba azok a felszerelések kerültek, amelyekre szigorúan véve szükségünk van, ha kutyánkat is visszük a strandra. A hasznos címke alá soroltuk azokat a kellékeket, amelyek nélkül lehet strandolni, de egyes kutyák számára nagyobb kényelmet, biztonságot adhatnak. Míg a móka alatt pár olyan dolgot gyűjtöttünk össze, amelyek – tapasztalataink szerint – egy kis plusz örömet csempésznek az életbe.

Elengedhetetlen

Avagy, ezek nélkül ne menj strandra a kutyáddal:

  • víz és itatótál
  • oltási könyv
  • higiéniai zacskó
  • nyakörv/hám és póráz

Ezek olyan alapvető felszerelések, amelyek amúgy is szinte mindig nálunk vannak, és igen, a strandra menet is kapjuk fel őket.

Hasznos

Nem árt, ha van nálunk törölköző, pár jutalomfalat és egy sátor vagy árnyékot biztosító alkalmatosság, amely alatt mi és a kutyánk is pihenhet. Ne tegyük ki kutyánkat közvetlen tűző napfénynek, legfeljebb addig, amíg a vízben játszunk. Utána igyekezzünk árnyékos helyet keresni, vagy ilyen lehetőség híján gondoskodjunk magunk erről.

Aranyszabály, hogy kerüljük a legmelegebb órákat, és lehetőleg inkább reggel vagy késő délután menjünk a strandra.

Különösen az idősebb, túlsúlyos, szív- és keringési problémákkal küzdő illetve a rövid orrú fajták esetében gondoskodjunk róla, hogy ne melegedjenek túl. A hőguta nem játék, és nekünk, gazdiknak kell odafigyelni, hogy időben leállítsuk a túl heves játékot vagy behívjuk kutyánkat a tűző napról.

A hűtőmellény vagy hűtőmatrac (vízzel hűthető vagy zselés, nem jégakkus változat) is jól jöhet, ha kutyánk hajlamos a túlhevülésre. Szükség esetén egy vékonyabb vizes törölköző is megteszi.

Úszómellény, mentőmellény – tengeren, hajón, vízi sporteszközön mindenképpen, egyéb esetben minden gazdi eldöntheti, hogy kutyája úszótehetsége és a vízviszonyok indokolják-e a mellény viselését. Ez is olyan felszerelés, ami addig jó, amíg nincs rá szükség. Sajnos minden évben több kutya fullad vízbe hazánkban is, ezért nem árt az óvatosság. Különösen a kölyök, idős, beteg, rövid orrú (mopsz, bulldog, stb.) és a kezdő úszók számára ajánlott.

Naptej – sajnos a napégés és a bőrrák a kutyákat sem kíméli. A világos bőrű és szőrű kutyák, illetve a rövid, gyér szőrű, kopasz fajták könnyen leéghetnek. A fényvédelemmel kapcsolatban olvasd el korábbi cikkünket:

Kutyák, bőrrák, fényvédelem

Hosszú póráz – vannak kutyák, akik új helyen, szokatlan környezetben vagy sok ember és más kutya között elkalandoznak, esetleg zavarba jönnek, megijednek. A saját kutyánk és mások érdekében vigyünk magunkkal egy hosszú pórázt, mellyel szabadon mozoghat, de biztonságban tudhatjuk.

Kutyatörölköző – szuper, nagy nedvszívó képességű anyagból készült speciális törölköző, mellyel gyorsan és könnyen száríthatjuk meg a kutyánkat.

Móka

Kétéltű játékok – ha kedvencünk szeret labdázni, érdemes beszerezni olyan labdákat, amelyek fennmaradnak a vízen, de nem szívják meg magukat. Hasonló a helyzet a frizbivel is. Léteznek kifejezetten strandra készült verziók, melyeket a kutya észrevesz és úgy tud kihozni, hogy közben nem nyel vizet.

Strandlabda – nagyobb és puha szárazföldi labda, kergetéshez vagy apportírozáshoz. Nem okoz sérülést akkor sem, ha véletlenül eltalálunk valakit.

SUP deszka – a kutyás állószörf sok kutya és gazdi számára jelent sportot és kikapcsolódást. A felfújható deszkán evezés remek móka, és szerencsére több hazai kutyás strandon van lehetőség kipróbálni.

Mi az, ami nélkül Ti soha nem indulnátok el a strandra? Osszátok meg kommentben! 


Szalay Adél / Kutyabarát.hu
Kép: Photo by Tatiana LM from Pexels

The post Kutyával a strandra! Mi legyen a táskában? appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>
Mit vigyünk magunkkal a kutyás strandra? https://kutyabarat.hu/hasznos_tanacsok/81127/mit_vigyunk_magunkkal_a_kutyas_strandra/ Fri, 10 Jul 2020 13:02:46 +0000 https://kutyabarat.hu/?p=81127 kutya strand

Szerencsére itthon és külföldön is van már lehetőségünk kutyás strandra menni, hogy együtt élvezhessük a habokat kis sellőinkkel (vagy rozmárjainkkal, adottságoktól függően).

The post Mit vigyünk magunkkal a kutyás strandra? appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>
kutya strand

Nem véletlenül akkorák a strandtáskák amekkorák. Már egymagunknak is rengeteg cuccot kell magunkkal vinni, nem is beszélve arról, ha családi programot tervezünk. Nem árt tehát egy lista, hogy az eb dolgain már ne kelljen gondolkoznunk.

  1. Napernyő vagy más árnyékolási megoldás

A strandon is fontos, ha nem ott a legfontosabb, hogy biztosítsunk a kutyánknak árnyékos helyet. Ha természetes árnyékba, egy fa vagy bokor tövébe nem tudunk húzódni, akkor egy kisebb napernyővel is már segítünk a helyzeten.

2. Törölköző és/vagy pokróc

Különösen akkor fontos ez, ha tengerpartra megyünk, mivel a homok nagyon fel tud forrósodni, ezért kellemetlen lenne a kutyánknak, ha azon kellene feküdnie. Egyébként is érdemes vinni inkább külön törölközőt, hogy ne a sajátunkat kelljen használni, ha szükséges.

3. Naptej, napszemüveg

Kerüljük a tűző napot és az erős UV-sugárzást, a déli órákban tartózkodjunk árnyékban. Ha érzékenyebb, világosabb bőrű a kutyánk, ritkább a szőrzete vagy nagyon rövidre van nyírva, akkor védeni kell a bőrét a tűző naptól. Csak kutyáknak kifejlesztett fényvédő terméket használjunk, az emberi naptejek mérgezőek lehetnek. Ha a déli országokban élvezzük a tengerpartot, vegyük figyelembe, hogy a kutyánk szeme (ahogy a miénk sem) nincs hozzászokva az ottani erősebb napfényhez, ezért szükségünk lehet napszemüvegre. Ausztráliában, Floridában és más, komoly kutyás „beach kultúrával” és erős UV sugárzással rendelkező strandokon nem véletlenül adnak a kutyákra is UV ruhát és napszemüveget.

4. Mentőmellény

A kutyák többsége könnyen megtanul úszni és magabiztosan boldogul a habokban, de kezdőknek, kistestű kutyusoknak és kölyköknek jól jöhet a mellény, főleg, ha erősek a hullámok. Ha a partról beeveztek vagy hajóval kimentek a nyílt vízre, a mellény ugyanúgy alap, mint az embereknek.

5. Elsősegély felszerelés

Apróbb balesetek a parton is előfordulhatnak, legyen nálunk kötszer, fertőtlenítő, csipesz, hűsítő spray és jégakku vagy hűtőmellény.

6. Ivóvíz és tálka

Meleg van és kint vagyunk a szabadban, tehát fontos, hogy a kutyánk is olthassa a szomját tiszta és higiénikus ivóvízzel. Ha tengerpartra megyünk, de nincs a strandon zuhany, a pancsolás után mossuk le a kutya szőrét tiszta vízzel.

7. Higiéniai zacsi

Nem tudjuk eléggé hangsúlyozni, hogy a kakitündér a strandon sem létezik!

8. Vízben is használható, lebegő játékok

Segíthetnek a vízhez szoktatásban, vagy csak hatalmas élménnyé változtathatják a strandolást: úszó labdák, lebegő frizbik, habszivacs karikák és sok-sok jópofa játék közül válogathatsz már.

9. Hawaii mintás kutyaing mini szörfdeszkával

Csak vicc volt. Erre egyáltalán nem lesz szükségetek.

 

Bujdosó-Szalay Adél / kutyabarát.hu
Forrás: galsbestfriend.com
Képek: @flickr, Juhász Zoli

The post Mit vigyünk magunkkal a kutyás strandra? appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>
Csináld magad! – Csokornyakkendő kutyáknak, varrás nélkül https://kutyabarat.hu/hasznos_tanacsok/82651/csinald_magad_csokornyakkendo_kutyaknak_varras_nelkul/ Fri, 10 May 2019 12:56:01 +0000 https://kutyabarat.hu/?p=82651

A nyakörvre tehető színes csokornyakkendő édes kiegészítő a kutyáknak, akár a hétköznapokban, akár egy kutyás fotózásra, vagy ha mondjuk esküvőre kapunk meghívást. Csokornyakkendőt vásárolhatunk is, de egy kis kézügyességgel otthon is elkészíthetjük. Az alábbi videóban látható utasításokat követve varrás nélkül, mindössze pár - többnyire otthon is fellelhető alapanyagból - magunk is pár perc alatt készíthetünk ilyen dekoratív kiegészítőt kedvencünknek.

The post Csináld magad! – Csokornyakkendő kutyáknak, varrás nélkül appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>

Szükséged lesz az alább kellékekre és alapanyagokra:

Vasaló

Olló

Keményítő spray (az inggallérok keményítésére használt spray, nagyobb drogériákban kapható, de ha nem találsz, enélkül is el tudod készíteni)

Szabókréta

Tépőzár

Öntapadó rögzítő csík (ferdepánt)

Öntapadós vetex (közbélés)

Ragasztópisztoly

Madzag

(A szabókrétát, az öntapadós ferdepántot és a vetexet rövidáruboltban tudod beszerezni, ugyanitt veheted meg a textilt is. Ha bizonytalan vagy az anyagokat illetően, fordulj az eladókhoz segítségért.)

Pamut anyag:

15 cm nyakkendőhöz 23 x 33 cm-es téglalap

12 cm nyakkendőhöz 20 x 25 cm-es téglalap

(A méret meghatározásához hajtogass legyezőt egy szalvétából, vágd 15 ill. 12 cm szélesre és mérd oda a kutyád nyakához, hogy lásd, melyik lesz jó neki. A pamutanyagnak legyen tartása, ne legyen túl puha, mert akkor nem fogja megtartani a formát. Elsőre ne válassz fényes, selymes felületű anyagot, mert azzal nehezebb lesz dolgozni.)

Elkészítés:

  1. Vágd a textilt és a vetexet megfelelő méretűre. Ha használsz keményítő sprayt, akkor a textil színére fújd fel, és vasalgasd addig, amíg megszárad.
  2. Fordítsd az anyagot a visszájára, majd hosszában hajtsd félbe és vasalj rá élet (ez az összeállításnál fog segíteni).
  3. Nyisd ki az anyagot, majd illeszd rá a vetexet a visszájára, és az alsó szélet hajtsd a középen keletkezett élhez, vasald meg. Ismételd meg ugyanezt a felső éllel is, így a két széle középen összeér majd. A másik oldalt is vasald meg, hogy az él eltűnjön.
  4. A hajtással feléd hajtsd keresztben félbe az anyagot, majd vasalj ide is élet. Hajtsd szét, és a bal oldali rövid oldalt hajtsd középre, vasald meg, és tégy ugyanígy a jobb oldallal is. Most a hosszanti illesztés már nem látszik, középen lesz egy függőleges illesztés.
  5. Vágd az öntapadó szalagot méretre és illeszd a függőleges illesztés alá, majd vasalt rá, hogy egyben tartsa az anyagot.
  6. Hajtogass legyezőt az anyagból, és rögzítsd egy kis darab madzaggal. Így már látszik, hogy milyen lesz a kész csokornyakkendő.
  7. Egy 25 cm hosszú és 8-10 cm széles textildarabot hosszában ragassz össze öntapadós szalaggal, ez lesz a nyakkendő közepe. Ha találsz színben az anyaghoz illő 2-2.5 cm széles szalagot a rövidáruboltban, azt is használhatod ehelyett.
  8. Ragasztópisztollyal rögzítsd a szalag egyik végét a nyakkendő hátuljához, várj egy kicsit, amíg megszárad, majd tekerd körbe a szalagot a csokor közepe körül kétszer, és rögzítsd a végét is ragasztóval. Szárítsd meg, majd vágd le a felesleget.
  9. Végül ragassz egy 12-15 cm hosszú tépőzárcsíkot a csokornyakkendő hátuljára – ezzel tudod majd a nyakörvhöz rögzíteni.
  10. Készen is van, készülhetnek a cuki fotók! 🙂
Bujdosó-Szalay Adél / kutyabarát.hu
Forrás: Calvin the canine; Képek: @flickr

The post Csináld magad! – Csokornyakkendő kutyáknak, varrás nélkül appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>