Nyolc kutya támadt egy kislányra – vádat emeltek a felelőtlen gazda ellen
A Budaörsi Járási Ügyészség vádat emelt egy nő ellen, akinek nyolc kutyája tavaly februárban egy fiatal lányra támadt, közel negyven sérülést okozva neki.
A vádirat szerint a vádlott nyolc közepes- és nagytestű kutyát tartott egy rossz állapotú kerítéssel ellátott ingatlanon. A kutyák rendszeresen kiszöktek, falkába verődve járták a környéket, többször is támadólag léptek fel emberekkel szemben. Az önkormányzat jegyzője korábban már állatvédelmi bírsággal is súlytotta a gazdát, ám az nem gondoskodott a kerítés rendbetételéről.
Az apa a telefonban át hallotta, ahogy lányát támadják a kutyák
A sértett, egy iskoláskorú lány, 2023 februárjában épp édesapjával beszélt telefonon, amikor elhaladt a vádlott ingatlanja mellett. A kóborló kutyák észrevették és megtámadták. A telefonon keresztül édesapja végighallgatta lánya segélykiáltásait, majd azonnal a helyszínre sietett, ahol sikerült elzavarni a kutyákat. Bár a lányt vastag téli öltözet védte, a kutyatámadás közel negyven harapásos sérülést okozott. A sérülések nyolc napon túl gyógyultak, többnek maradandó nyoma is van. A kutyákat az eset után begyűjtötték és menhelyre szállították. A gazdával szemben gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés vétsége miatt emelt vádat az ügyészség.
A felelős állattartás életet menthet
A megfelelő tartási körülmények, mint a biztonságos kerítés és a kutyák szocializációja, alapvetőek ahhoz, hogy elkerüljük a hasonló tragédiákat. Az állattartás nemcsak örömforrás, hanem komoly felelősség is. Csak akkor vállaljunk házikedvencet, ha biztosítani tudjuk számukra a biztonságos és kiegyensúlyozott életet – ezzel mások biztonságát is óvjuk.
Bohata Krisztina
(Kutyabarát.hu)
Forrás: Pest Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye (ugyeszseg.hu)


