Saját KB bal
Saját KB jobb
Photo by Yuriy Vertikov on Unsplash

Nyolc kutya támadt egy kislányra – vádat emeltek a felelőtlen gazda ellen

A Budaörsi Járási Ügyészség vádat emelt egy nő ellen, akinek nyolc kutyája tavaly februárban egy fiatal lányra támadt, közel negyven sérülést okozva neki.

A vádirat szerint a vádlott nyolc közepes- és nagytestű kutyát tartott egy rossz állapotú kerítéssel ellátott ingatlanon. A kutyák rendszeresen kiszöktek, falkába verődve járták a környéket, többször is támadólag léptek fel emberekkel szemben. Az önkormányzat jegyzője korábban már állatvédelmi bírsággal is súlytotta a gazdát, ám az nem gondoskodott a kerítés rendbetételéről.

Az apa a telefonban át hallotta, ahogy lányát támadják a kutyák

A sértett, egy iskoláskorú lány, 2023 februárjában épp édesapjával beszélt telefonon, amikor elhaladt a vádlott ingatlanja mellett. A kóborló kutyák észrevették és megtámadták. A telefonon keresztül édesapja végighallgatta lánya segélykiáltásait, majd azonnal a helyszínre sietett, ahol sikerült elzavarni a kutyákat. Bár a lányt vastag téli öltözet védte, a kutyatámadás közel negyven harapásos sérülést okozott. A sérülések nyolc napon túl gyógyultak, többnek maradandó nyoma is van. A kutyákat az eset után begyűjtötték és menhelyre szállították. A gazdával szemben gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés vétsége miatt emelt vádat az ügyészség.

A felelős állattartás életet menthet

A megfelelő tartási körülmények, mint a biztonságos kerítés és a kutyák szocializációja, alapvetőek ahhoz, hogy elkerüljük a hasonló tragédiákat. Az állattartás nemcsak örömforrás, hanem komoly felelősség is. Csak akkor vállaljunk házikedvencet, ha biztosítani tudjuk számukra a biztonságos és kiegyensúlyozott életet – ezzel mások biztonságát is óvjuk.

Bohata Krisztina

(Kutyabarát.hu)

Forrás: Pest Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye (ugyeszseg.hu)

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...