Biztonságos a kerted kutyád számára?
Minden kutyatulajdonosnak hatalmas kincs lehet a kert, hiszen kedvencünk két séta között is friss levegőn lehet, fürdőzhet a melegítő napsütésben, és hirtelen jött szükségleteit sem kell sokáig visszatartania. Azonban sok kertnek megvannak az „árnyas oldalai” is, amelyekről jobb, ha minden gazdi tud.
1. Előre gondolkodjunk a házikedvenc bevállalásán, ha rendszeresen karbantartott, csodás kertünk van válogatott növényekkel. Egy négylábú családtag nem mindig tartja tiszteletben a számunkra fontos környezetet, de az ő életét is veszélyeztethetjük, ha olyan növény van a kertünkben, ami mérgező lehet rá nézve.
Kutyákra veszélyes, mérgező növények, virágok:– Harangvirág – Csillagfürt (levelek és magok) – Vadcseresznye (gallyak és lombok) – Tiszafa (bogyók és levélzet) – Rhododendron Sweetpea (Havasszépe – szár) – Hagyma (vérszegénységet okoz) |
Macskákra veszélyes, mérgező növények, virágok:– Liliom – Írisz – Jukka – póráhagyma – Paradicsom – Krumpli |
Mindkét fajra veszélyes növények:
– Tulipán
– Nárcisz
– Gyűszűvirág (levelek és magok)
– Jácint
– Borostyán
– Boglárkafélék
– Azálea
– Ciklámen (gyökér)
– Barack (mag és levelek)
– Alma (magok)
– Kajszibarack (mag)
– Rebarbara bizonyos fajtái (levelek)
2. A kerítésnek nem csak azt a feladatot kell ellátnia, hogy a kutyát biztonsággal távol tartsa az utcán ráleső veszélyektől, de önmagának sem szabad veszélyesnek lennie: semmilyen kiálló fém vagy egyéb része nem lehet, ami felsértheti kedvenceinket, valamint a fulladás veszély elkerülése miatt ne legyen rajta olyan rés sem, ahova kutyánk beszorulhat.
3. Mindig zárjuk a műhelyt vagy azt a helyiséget, ahol veszélyes szerszámokat és esetleg vegyi anyagokat tárolunk, mert ezek gyorsan halálosak lehetnek kutyánkra nézve.
Kapcsolódó tartalmaink közül:
Kutyamérgezések – az azonnali segítség életet menthet
Mérgezések: tünetek és teendők
Kutyáink közt is gyakori a súlyos pollenallergia
Lehet kutyabarát a kertünk
(kutyabarát.hu)
Forrás: metro