7 lecke, amit a kutyád tanít meg veled
Ha gazdi vagy, valószínűleg érteni fogod az alábbi gondolatokat. Ha nincs kutyád, akkor nyilván irigykedni fogsz egy kicsit, és eltűnődsz: nem kellene mégis felhívni azt a menhelyet a helyes kis puli-tacskó keverék kölyök miatt…? Hét lecke, amit a kutyád tanít meg veled. A men.hu gyűjtése alapján.
1. A világ nem csak rólad szól
A „Nem csak te vagy a világon” kezdetű mondás és szinonimái születésünktől fogva kísértenek bennünket, így aztán nagyjából tízéves korunkra immunissá is válunk annak igazságtartalmára. Ráadásul vannak olyan időszakok, amikor minden rólunk szól: a középsuli és az egyetem az az éra, amikor ideje felfedeznünk, kik vagyunk, és mit akarunk az élettől, így aztán hajlamosak vagyunk azt hinni, mi állunk az univerzum középpontjában.
2. A feltétel nélküli szeretetért hálásnak kell lenned
Gondolj azokra az emberekre, akik életed során feltétel nélküli szeretettel fordultak feléd. A szüleid, nagyszüleid, testvéreid, egy-két jó barát, esetleg a szerelmed…
3. Kizárt dolog, hogy ne vidítson fel a kedvenced
Előfordul, hogy lógatod az orrodat, esetleg órákig, napokig dagonyázol az önsajnálat sötét és ragadós mocsarában. Ha azonban a négylábú kedvenced feltűnik a színen, valahogy azonnal tudja, hogyan vigasztaljon meg percek alatt.
Próbáltál már szomorkodni, amikor a kutyához beszéltél? Nos, nem megy, ez tény: a kutya-hang (és ne csinálj úgy, mintha nem tudnád, miről van szó) kizárólag vidám lehet.
4. Séta közben remekül lehet lazítani
Oké, azt mindannyian tudjuk, hogy a nyári napsütés tökéletes keretet ad egy kis erdei sétának, de mi van akkor, ha szeles, nyirkos és hideg az idő, és sötét van?
Nos, a séta még ilyen körülmények között is egészséges, és persze segít rendbe tenni a gondolataidat, csak éppen te mozdulsz ki ritkábban. De mit lehet tenni, ha van egy kutyád, akit muszáj kivinni bizonyos időközönként? Igen, a blöki így (is) gondoskodik arról, hogy a tested-lelked mindig rendben legyen.
5. A kutya az önfegyelemre is megtanít
Amikor arra igyekszünk megtanítani a kis kedvencet, hogy ne pisiljen a szőnyegre, ne rágja szét a cipőket, ne egye meg a kerítést és ne ugorjon a kanapéra sáros tappancsokkal, mi magunk is önfegyelmet tanulunk.
Érthető, hiszen nem várhatunk el valamit egy ösztönlénytől, amit mi, a tudatos emberek sem vagyunk képesek teljesíteni.
6. A kánisz merga összeszedése alázatra nevel
Ha egy kicsit elszállnál, elveszítenéd a kapcsolatot a valósággal vagy egy biztos pontot keresnél az életedben, vidd ki a kutyát sétálni, és szedd össze utána a piszkát.
7. Aki a kutyát szereti, rossz ember nem lehet…
Nemrég egy volt tanáromat kérdeztem arról, mit tud a fogorvosról, akihez épp menni készülök. Az első mondata az volt: „Szereti a kutyákat, van neki három is, szóval rossz ember nem lehet.”