A méregtelenítés alapelvei
A méregtelenítéssel kapcsolatban rengeteg a félrevezető információ. Fontos tudatosítani, hogy nem egyenlő az éhezéssel, ezzel csupán megtámogatjuk a szervezetünk tisztítási folyamatait.
Mindezt kevesebb méreganyag fogyasztásával, és az azoktól való hatékonyabb megszabadulást elősegítve.
Mit érdemes tudni a méregtelenítésről?
Szervezetünk többek között a májunk, az emésztőrendszerünk, a tüdőnk, a bőrünk, és a vesénk által igyekszik kiiktatni a haszontalan méreganyagokat. A méregtelenítés során egy hatékonyabb tisztulást teszünk lehetővé. Nem szabad azonban összemosni a fogyókúrával, annak ellenére sem, hogy mellette súlycsökkenés is bekövetkezhet. A méregtelenítés célja nem a gyors súlyleadás, hanem a szükségtelen anyagok távozásának segítése.
Méregtelenítést segítő készítmények beszerezhetők például a MamaVita méregtelenítő termékek kategóriájából, ahol vegyesen megtalálható többféle étrend-kiegészítő különböző formában, például porok, kapszulák, tabletták, spirulina, alga tartalmú méregtelenítők is.
Azt viszont szem előtt kell tartani, hogy a méregtelenítésre lelkiekben is javasolt felkészülni. Ugyanis a fizikai hatásain túl a lelkiállapotot is befolyásolja, hiszen erős akaraterő szükséges, hogy kilépjünk a megszokottból, és megtagadjuk egy időre az “egészségtelenebb” ételeket.
Szervezetünkben a méregtelenítés egy összetett folyamatrendszer során zajlik, ilyenkor nincsen vízvisszatartás, és a bélrendszerünk kellően kitisztul. Testünk a táplálékot a felhalmozódott zsírokból, az ízületekben lerakódott sóból kezdi kinyerni.
Átmeneti negatív hatások
A méregtelenítés során számolnunk kell néhány átmeneti negatív hatással is!
Ilyenkor bőrünk állapota romlik, ugyanis a méreganyagok egy része a pórusokon és a mirigyeken át távozik, emiatt kipattogzás, kiütés is megjelenhet.
Szintén előfordulhat, rövid ideig tartó puffadás, hasmenés vagy épp székrekedés. A hashajtással mindenképpen legyünk körültekintőek, hiszen komoly dehidrációt, és elektrolit egyensúlyzavart okozhat, ami veszélyes! Óvatosan járjunk el minden esetben!
Talán az egyik legnehezebben kezelhető negatív vonzata a méregtelenítésnek az éhségérzet, az ingerültség, és a fáradtság. Olykor fejfájás is felléphet, ami szintén nehezíti.
Okosan méregtelenítsünk!
Mielőtt belefognánk, javasolt kikérni orvosunk vagy egy táplálkozási szakértő véleményét, ezzel elkerülve a problémákat. Így lehetőségünk nyílik személyre szabottabb étrendet beiktatni, egyéni megszorításokkal.
Az étrend módosításánál a fokozatosság elvét kövessük! Apránként, kisebb léptékben haladjunk!
Együnk több gyümölcsöt, zöldséget, igyekezzünk kizárni a cukros ételeket, és a feldolgozott, félkész ételeket egyaránt.
A bőséges folyadékfogyasztás létfontosságú! A vizet ízesíthetjük citrommal, hogy kellemesebb, frissítőbb érzetet keltsen.
Nem ajánlott várandósság, betegségek idején, továbbá táplálkozási zavar, fekélyek esetében sem! Vese- és cukorbetegek szintén ne méregtelenítsenek!
(x)