Saját KB jobb
Facebook/Vas vármegyei rendőrség

Idős kutyát mentettek meg egy forgalmas útszakaszon Vas vármegyében

Egy bejelentés, egy mikrochip és néhány felelős döntés – ennyi kellett ahhoz, hogy egy 13 éves kutya biztonságba kerüljön.

Egy lelkiismeretes bejelentőnek köszönhetően sikerült megmenteni azt a 13 éves kutyát, aki a 87-es és 89-es főutak összekötő szakaszán kóborolt. Az állat nemcsak saját magát, hanem az arra közlekedőket is veszélyeztette. A történet szerencsére jól végződött, és ismét megmutatta, mennyit számít, ha valaki nem megy el szó nélkül egy bajba jutott állat mellett.

Veszélyben volt az úton kóborló kutya

A bejelentést követően a rendőrök azonnal a helyszínre mentek. Gyorsan kiderült, hogy a forgalmas útszakaszon kóborló kutya komoly veszélynek van kitéve. Ilyen helyzetekben minden perc számít, hiszen egy ijedt vagy idős állat kiszámíthatatlanul mozoghat az úttesten.

A helyszínre érkezett a szombathelyi ebrendészeti szolgálat munkatársa is, aki a kutyában található mikrochip segítségével azonosította az állatot. Ennek köszönhetően sikerült a kutya gazdáját is megtalálni. A 13 éves eb közben megkapta a szükséges orvosi ellátást is.

Az állatvédelem emberség kérdése

Az eset ismét jó példa arra, hogy az állatvédelem nem kizárólag hivatás vagy feladat, hanem emberi felelősség. Egyetlen telefonhívás elég volt ahhoz, hogy egy idős kutya ne az út szélén, veszélyben kóboroljon, hanem visszakerüljön a gazdájához. Az eset arra hívja fel a figyelmet, hogy az állatvédelem ott kezdődik, amikor nem megyünk el szó nélkül egy bajba jutott állat mellett.

Bohata Krisztina

(Kutyabarát.hu)

Forrás: Facebook/Vas vármegyei rendőrség

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...