Saját KB jobb

Az éjszakai macska nyávogás rejtélye

Ha megzavarják az éjszaka nyugalmát, azt még kedvenceinknek is nehezen nézzük el. Egyetlen gazdi sem szereti ha kutyaugatás, netán macska nyávogás veri fel mély álmából. De az éjszaka közepén egy nyávogó macska hangjaira felébredni sajnos olyan helyzet, ami előfordulhat, ha bársonytalpúval osztjuk meg az életünket. De vajon mi lehet az oka, hogy a macskák, látszólag minden ok nélkül, heves nyávogás kíséretében tudatják velünk, hogy léteznek. Az éjszaka kellős közepén!

Sokan azt hiszik, hogy a macskák éjszakai állatok. Ez azonban nem helytálló. A macskák, és egyébként a kutyák is, hajnalban és szürkületkor aktívak. Tehát, ha macskánk napkeltekor reggeliért nyávog, az teljesen természetes. Jól működik a biológiai órája. A kutyák is reggel és este a legenergikusabbak. Ilyenkor ideális a séta vagy a tanítás, tréning, játék is. Cicák és kutyák is hajlamosak ilyenkor aktívabban viselkedni, kezdeményezni. Ez nem mindig a reggeliről vagy a vacsoráról szól! De, visszatérve, az éjszakai nyávogás rejtélyének kibogozásához.

Ha, tehát, nem éjszakai állatok, akkor mégis mi a ménkűért nem alszanak békésen, és hagynak mindenki mást is aludni? A cica viselkedés szakértők szerint ennek több oka is lehet, amelyek közül az elsődleges: az unalom. „Ha nem kapnak elég szellemi vagy fizikai stimulációt a nap folyamán, akkor a feles energiákat nyávogás formájában vezetik le.” – mondja Tori Schlosser, kanadai macskaviselkedési szakértő.

Az unalom mellett az éhség és a fizikai fájdalom is állhat az éjszakai nyávogás hátterében. Ezért érdemes a problémát alaposan kivizsgálni, és ennek megfelelően orvosolni.


Szalay Adél / Kutyabarát.hu
Forrás: https://www.mentalfloss.com/posts/why-does-my-cat-cry-at-night; Kép: Photo by Marko Blazevic: https://www.pexels.com/photo/cute-gray-kitten-standing-on-a-wooden-flooring-774731/
További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...