Beszélgess a kutyáddal, többet segít, mint gondolnád!
Nem bolondság kibeszélni magunkból a bajt a kutyánknak: az őszinte szavak és a közös percek csak még közelebb hoznak minket egymáshoz.
Sokan kucorodnak oda a kutyájuk mellé egy nehéz nap végén, hogy egyszerűen csak elmeséljék neki, mi bántja őket. Ez egyáltalán nem furcsa szokás, sőt, a lelkünknek is jót tesz, ha van kihez szólnunk. Amerikai felmérések szerint tízből majdnem kilenc gazdi vallja, hogy a kedvence segít neki átlendülni a mélypontokon. A legtöbben a kutyából áradó nyugalmat és a feltétel nélküli szeretetet tartják a legnagyobb támasznak. Amikor ezek a belső érzelmek végre elhangzanak, sokkal könnyebb elengedni azt a feszültséget, amit egész nap cipeltünk.
A kutya azonnal kiszagolja, ha nem vagyunk önmagunk
Szakértők szerint akkor leszünk csak igazán jóban a kutyánkkal, ha nem titkolózunk előtte. Ők ugyanis tűpontosan megérzik, ha valami nyomja a szívünket, és nem tudnak mit kezdeni azzal, ha vidámságot tettetünk, miközben legszívesebben sírnánk. Ez a kettősség csak összezavarja őket, és pont emiatt húzódhatnak el tőlünk. Sokkal jobb tehát, ha egyszerűen bevalljuk nekik: „ma nagyon pocsék napom volt”. A kutatások is igazolják: a kedvenceink figyelnek ránk, és mélyen átveszik a számukra fontos emberek hangulatát.
Őszintébb barátság egy hűséges társ oldalán
Azt már régóta tudjuk, hogy a kutyázás jót tesz a szívünknek és elűzi a stresszt, de a közös „lelkizések” még ennél is többet adnak. A mai rohanásban alig jut időnk megállni és szembenézni azzal, hogy is vagyunk valójában. A kutyánk előtt nem kell szerepet játszanunk, ő nem ítélkezik felettünk, és nem akar okos tanácsokat sem osztogatni. Mellette egyszerűen csak önmagunk lehetünk. Ez a fajta őszinteség nemcsak nekünk segít megnyugodni, hanem egy sokkal mélyebb bizalmat épít ki köztünk és négylábú barátunk között.
Bohata Krisztina
(Kutyabarát.hu)
Forrás: onegreenplanet

