Honnan tudjuk, hogy friss vagy romlott a kutya vacsorája?
Bizonytalan, mint a kutya vacsorája. Mondták régen, ha valamilyen esemény bekövetkezése minimum kétesélyes volt. A mai kutyák életében a vacsora talán a legbiztosabb pont. Annak frissessége tekintetében pedig nekünk sem kell bizonytalankodnunk. Lássuk, hogyan dönthetjük el biztosan, hogy friss vagy már romlott az eledel?
Hogyan lehet megmondani, ha a kutyaeledel romlott?
Az egyik legjobb módja annak, hogy biztosítsuk, hogy az eledel friss maradjon, ha figyeljük a szavatossági időt, és a gyártó utasításainak megfelelően tároljuk és kezeljük a kutyaeledelt.
A friss, főtt és nyers készítmények általában rövidebb ideig eltarthatók. Ugyanakkor, fontos tudni, hogy minden eledel veszíteni kezd a tápanyagtartalmából, amint felbontják, és levegőnek teszik ki. Még a mélyhűtőben tárolt, vákumzárral lezárt csomagok is romlani kezdenek, ha az ajánlottnál hosszabb ideig tároljuk őket.
A romlás jelei:
Szag – Sok kutyaeledel szaga eleve nem túl finom (legalábbis nekünk), de ha a megszokottól eltérő szagot kezdünk érezni, ideje kidobni.
Nedvesség, penész vagy rovarok, lárvák – Mindig nézzük meg a kutyaeledelt, hogy nem változott-e a színe vagy az állaga. A száraz kutyaeledel nedvesnek tűnhet, a nedves eledel pedig morzsás állagúvá válhat. A penész legkisebb megjelenése esetén se adjuk a kutyánknak abból az eledelből!
Hőség vagy páratartalom – Nyári melegben gyakrabban ellenőrizzük a eledel frissességét. Ha a nedvesség valahogyan bejutott a helyiségbe, a tárolóba vagy a zacskóba, akkor érdemes megvizsgálni az eledelt, mielőtt megetetnénk a kutyával.
Mivel a romlott vagy szennyezett kutyaeledel veszélyes, sőt, néha életveszélyes, jobb félni, mint megijedni. Inkább óvatosan bánjunk a romlott gyanús étellel, minthogy egy esetleges mérgezés vagy allergia, esetleg fertőzés miatt megbetegedjen a kutyánk!