nyúl - Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová https://kutyabarat.hu/cimke/nyul/ Kutyás és kutyabarát szállások, éttermek, kávézók, munkahelyek, üzletek és kutyás cikkek, rendezvények, programok. Minden, ami kutya és kutyabarát hely. Tue, 07 Sep 2021 15:57:50 +0000 hu hourly 1 Mexikóban betiltották a kozmetikai állatkísérleteket https://kutyabarat.hu/allatvedelem/111346/mexikoban_betiltottak_a_kozmetikai_allatkiserleteket/ Tue, 07 Sep 2021 15:57:50 +0000 https://kutyabarat.hu/?p=111346

The post Mexikóban betiltották a kozmetikai állatkísérleteket appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>

Mexikó az első észak-amerikai ország, mely betiltotta a kozmetikai állatkísérleteket, így ezzel a döntésével történelmet írt. A világon a 41. országként döntöttek úgy, hogy nem asszisztálnak kegyetlen és szükségtelen állatkísérletekkel a kozmetikai iparágnak.

Évente több mint 100 ezer állat

A kozmetikai állatkísérleteknek csak az Egyesül t Államokban évente több mint 100 ezer állat esik áldozatul. Leggyakrabban nyulakat használnak erre a célra, a kísérletek és tesztek pedig sokszor fájdalmasak és szenvedést okoznak nekik. A különböző vegyi anyagok szemben és bőrön történő tesztelése legtöbb esetben elavult módszerrel történik, a mérési eredmények pedig pontatlanok.

Save Ralph – egy animációs film hihetetlen hatása

A Humane Society International (HSI) több híresség közreműködésével készített egy animációs filmet, a Save Ralph-ot (Mentsük meg Ralph-ot), hogy egészen különleges módon hívja fel a figyelmet a kozmetikai állatkísérletek kegyetlenségére az egész világon.  Többek között ennek a filmnek a hatására Mexikóban több mint 1,3 millió ember írt alá egy petíciót a kozmetikai állatkísérletek beszüntetéséért.  A petíciónak köszönhetően a törvényhozás is a közvélemény mellé állt. Nemcsak az ország területén tiltotta be a kozmetikai állatkísérleteket, de ezentúl sem forgalmazni, sem az országba behozni nem lehet állatokon tesztelt kozmetikumokat.  Ralph megható történetét magyar felirattal itt tudod megnézni:

Az Egyesült Államok is kezd felzárkózni

Mexikó az első észak-amerikai ország, ahol megszületett a kozmetikai állatkísérleteket beszüntető törvény, de az Egyesült Államokban is elkezdődött már a változás. Hét államban már szintén tilos ilyen kísérleteket végezni, három továbbiban pedig már előkészületben van az erre vonatkozó törvényjavaslat.  Az igazi változás azonban ebben az esetben is a fogyasztói szokásoknál kezdődik. Ma már minden kozmetikai terméken fel van tüntetve, hogy az előállítás során végeztek-e rajta állatkísérleteket. Ha te is szeretnél hozzájárulni ahhoz, hogy ez a kegyetlen gyakorlat lassan az egész világon megszűnjön, akkor olyan kozmetikai termékeket vásárolj, melyeket nem állatokon teszteltek.

Bohata Krisztina

(Kutyabarát.hu)

Forrás: theanimalrescuesite

The post Mexikóban betiltották a kozmetikai állatkísérleteket appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>
A nyúlon túl – vagyis kell nekünk a húsvéti nyúl? https://kutyabarat.hu/hasznos_tanacsok/78983/a_nyulon_tul_vagyis_kell_nekunk_a_husveti_nyul/ Sun, 22 Mar 2020 23:00:00 +0000 https://kutyabarat.hu/egyeb/78983/a_nyulon_tul_vagyis_kell_nekunk_a_husveti_nyul/

Az állatvédő szervezetek évek óta kampányolnak az ellen, hogy élő állatokat ajándékozzunk különböző ünnepek kapcsán. Erről a témáról már mindent […]

The post A nyúlon túl – vagyis kell nekünk a húsvéti nyúl? appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>

Az állatvédő szervezetek évek óta kampányolnak az ellen, hogy élő állatokat ajándékozzunk különböző ünnepek kapcsán. Erről a témáról már mindent elmondtak, viccesen, komolyan, kegyetlenül és számos más aspektusban is bemutatták, mégis, még minden évben beszélni kell róla. Hát mit nem lehet ezen megérteni?!

A gyermek kívánsága nem jó kifogás arra, hogy felelőtlen döntéseket hozzunk! Mi vagyunk a felnőttek, és a mi felelősségünk az, hogy jó példával álljunk elő a gyermek számára. Az élő kisnyuszi felelőtlen vásárlása pedig nem jó példa! Az is a mi lelkünkön szárad, ha a nyuszinak bármi baja esik, akkor is, ha a gyermek tapossa el véletlenül vagy fojtja meg. Gondolkozzunk el, komolyan azt szeretnénk tanítani a gyereknek, hogy egy élőlény csak egy napra való használati tárgy?

kutyabarat kutyabarát

Sajnos a kínálat bőséges, weboldalak, hirdetések csábítanak nyuszivásárlásra, sőt kölcsönzési lehetőséggel is találkozhatunk. Ez egy üzlet.  A nyuszik nem maguktól lesznek, hanem haszon reményében szaporítják és árulják őket olyan emberek, akiknek nem számít a nyulak jólléte, egészségi állapota, vagy az, hogy hova kerülnek. Álljunk csak meg itt egy pillanatra! Ha ezt kutyával csinálják, akkor rögtön indul a véres kommenthadjárat, hogy szaporítóval van dolgunk, és ez állatkínzás, felelőtlenség, és a többi… Ne vásárolj kutyát szaporítótól! Ne vásárolj nyulat sem!

Nemcsak nyulakat kínálnak eladásra-bérlésre, hanem csibéket, kiskacsákat és bárányokat is. Őket is ugyanúgy lehet “kölcsönözni” vagy megvenni, mint a nyulakat. Ezek az állatok kicsik még, kölykök, akiknek ideális esetben az anyjuk mellett lenne a helye. Mit gondoltok, mi lesz a sorsa egy pár napos kiscsibének, akit elszakítanak az anyjától? Történetesen volt már szerencsém naposcsibéket nevelgetni, akiket az anyjuk nem gondozott, és képzeljétek el, nem egyszerű: először is kell egy infralámpa, hogy pótolja a kotlós melegét, és egy pipetta, amivel eteted a csibét. Pár óránként etetsz, takarítasz és figyelsz, hogy minden rendben menjen. Ja, éjszaka is ám! Ugye, aki kiscsibét visz haza a gyereknek húsvétra, az erre is felkészül? Abba már bele sem megyünk, hogy ha véletlenül szegény csibe túléli a húsvétot és felnőtt tyúk vagy kakas lesz, akkor is lesz helye a háznál? Vagy csak a fazékban?

Szerintünk minden élőlénynek joga van az élethez, joga van ahhoz, hogy egészséges és a szükségleteinek megfelelő életet éljen. Ha emberekről van szó, azt mondjuk, joga van a boldogsághoz. Nem tudjuk biztosan, hogy az állatok képesek-e a boldogságra, de az biztos, hogy joguk van az etikus bánásmódhoz. A nyulak, csibék, kiskacsák és bárányok nem azért jönnek a világra, hogy haszonszerzésre használják őket, és pillanatnyi, remélt boldogságért szenvedést kelljen elviselniük.

Közfelháborodást kelt, ha egy kutyát bántanak, nem megfelelő körülmények között tartanak, vagy kínoznak. Ezzel szemben minden húsvétkor nyuszik százai élnek át hatalmas stresszt, szenvednek sérüléseket vagy halnak meg azért, mert felelőtlen felnőttek engedik, hogy óvatlan gyermekkezek szorongassák, ölelgessék őket. Tényleg ez az, amire egy gyermeknek szüksége van Húsvétkor? Vajon mit fog érezni, ha rájön, hogy a kis állat, akit szeretett, meghalt, mert senki nem mondta el neki, hogyan bánjon vele? Vajon mit érez majd, ha a húsvétra kapott nyuszi beteg lesz, mert nem megfelelő körülmények között tartják? Vajon mit gondol majd a szüleiről, ha rájön, hogy számukra egy gyámoltalan élet, egy nyúl élete semmit sem jelent?

Tanítsd meg a gyermekedet a felelősségre, és mutass példát neki, hogy nem divatból, nem a cukiság miatt és nem önző érdekek mentén döntesz más élőlények sorsa felett. Ahelyett, hogy élő kisállatot vásárolsz húsvétra, inkább menjetek el egy állatotthonba, ha majd ismét lehetőség lesz rá, és tanuljatok együtt az ott élő állatokról, és arról, hogyan kell gondoskodni róluk, milyen felelősséggel jár egy állat gazdájának lenni!

 

Bujdosó-Szalay Adél

(Kutyabarát.hu)

Fotók: @flickr

The post A nyúlon túl – vagyis kell nekünk a húsvéti nyúl? appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>
Ilyen, amikor egy laboratóriumból mentett nyuszi először találkozik a természettel | VIDEO https://kutyabarat.hu/kutyabarat_hirek/80053/ilyen_amikor_egy_laboratoriumbol_mentett_nyuszi_eloszor_talalkozik_a_termeszettel_video/ Tue, 09 Apr 2019 05:01:21 +0000 https://kutyabarat.hu/?p=80053

The post Ilyen, amikor egy laboratóriumból mentett nyuszi először találkozik a természettel | VIDEO appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>

Csak Európában több mint 350 000 nyúl él és hal meg évente olyan kutató laboratóriumokban, ahol a különböző fájdalmas és kegyetlen kísérletek után, mikor testük már nem alkalmas semmilyen tesztre, elaltatják őket.

A videón szereplő nyuszikat egy egyetemen használták gyógyszerek tesztelésére, majd amikor lejárt az idejük, átkerültek az altatásos listára. Erről értesült egy csapat aktivista, akiknek 48 órájuk volt, hogy megszervezzék a mentést az ország másik feléből.

Ezek a nyuszik soha nem éltek a természetben, nem látták a napot, nem érintette tappancsuk a földet. Mesterséges körülmények között születtek, kifejezetten kísérleti nyúlnak. Első napjaikat egy zsúfolt ketrecben töltötték majd amikor elérték a megfelelő kort, az egyetem laboratóriumába kerültek, ahol elszeparált ketrecekben elkezdték rajtuk a kísérleteket. Mostanra a testük tele van tűszúrások nyomával, daganatokkal, szőrük hiányos vagy kihullott és teljesen apatikusak.

Ilyen állapotban kerültek egy állatmentő farmra, ahol rögzítették első találkozásukat a természettel. Megható videó.

Bohata Krisztina
(Kutyabarát.hu)

Forrás: onegreenplanet.org

The post Ilyen, amikor egy laboratóriumból mentett nyuszi először találkozik a természettel | VIDEO appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>