Bosszúból csavarokkal teli virslikkel akarta elpusztítani haragosa kutyáit
A gyorsan reagáló gazda mentette meg a kutyákat a súlyos sérüléstől.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség közlése szerint két férfi ellen emeltek vádat, miután bosszúból fém csavarokkal megtöltött virslikkel akarták elpusztítani egyikük haragosának kutyáit. A kísérlet szerencsére nem járt sikerrel, mert a gazda időben észrevette a veszélyes csalétkeket.
A vádirat ismertetése szerint az egyik férfi régóta feszült viszonyban állt volt üzlettársával. A pereskedések miatt elmérgesedett helyzetet végül úgy próbálta “rendezni”, hogy bosszút forralt az ellenfele kutyái ellen. Úgy döntött, társát rábírja arra, hogy a négylábúakat fém csavarokkal töltött virslivel mérgezze meg. A másik férfi elfogadta a felkérést, és 2024 szeptemberének elején, hajnalban megjelent a sértett házánál. Az udvarra összesen tíz darab félbevágott, csavarokkal megtömött virslit dobott át, abban bízva, hogy a kutyák elfogyasztják azokat.
A gazda ébersége mentette meg az állatokat
A tervet azonban nem sikerült végrehajtani. A ház tulajdonosa ugyanis azon az éjszakán zárva tartotta a kutyákat, és reggel, mielőtt kiengedte volna őket, észrevette a veszélyes csalétkeket. A virslidarabok a hatóság szerint alkalmasak lettek volna arra, hogy maradandó egészségkárosodást vagy akár pusztulást okozzanak. A gazda azonnal összeszedte a csavaros falatokat, így a kutyáknak nem esett bántódása.
A büntetett előéletű vádlottak ellen állatkínzás bűntettének kísérlete miatt indult eljárás. Az ügyészség mindkettőjük esetében próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott.
Bohata Krisztina
(Kutyabarát.hu)
Forrás: ugyeszseg.hu


