Megtiltották a kóbor kutyák etetését Isztambulban
A törvény nagy vitát váltott ki, és szeptemberben már ezrek tüntettek ellene.
A hivatal az önkormányzatokat és a helyi lakosságot felszólította, hogy szigorúan tartsák be az új szabályozást „a biztonságosabb és kiegyensúlyozottabb városi környezet megteremtésére”.
A kóbor kutyák etetésének tilalmával „a kártevők és rágcsálók terjedésének megfékezését, a környezetszennyezés csökkentését, valamint a közegészségre és a közbiztonságra jelentett kockázatok mérséklését tűzték ki célul” – az indoklás szerint.
Törökországban a becslések szerint mintegy négymillió kóbor kutya él a városok utcáin. A török parlament augusztusban fogadott el törvénymódosítást, amely az önkormányzatok feladatává tette, hogy begyűjtsék, ivartalanítsák, beoltsák, és menhelyen helyezzék el a kóbor kutyákat, amelyek ezt követően adhatóak örökbe. A jogszabály lehetővé teszi, hogy a sérült vagy gyógyíthatatlan betegségben szenvedő, illetve emberre veszélyesnek nyilvánított kutyákat elaltassák.
A törvény nagy vitát váltott ki, és szeptemberben ezrek tüntettek ellene, mivel az állatbarátok attól tartottak, hogy a gazdátlan állatok a sintértelepeken végzik vagy túlzsúfolt, betegségek sújtotta állatmenhelyekre kerülnek.
Forrás: MTI
Indexkép: pexels.com/Akshar Dave
(Kutyabarát.hu)


