Saját KB bal
Saját KB jobb

Megtiltották a kóbor kutyák etetését Isztambulban

A törvény nagy vitát váltott ki, és szeptemberben már ezrek tüntettek ellene.

Az isztambuli kormányzói hivatal hétfőn kiadott közleményében közegészségügyi és környezetvédelmi okokra hivatkozva megtiltotta a kóbor kutyák etetését a közterületeken és közintézményekben.

A hivatal az önkormányzatokat és a helyi lakosságot felszólította, hogy szigorúan tartsák be az új szabályozást „a biztonságosabb és kiegyensúlyozottabb városi környezet megteremtésére”.

A kóbor kutyák etetésének tilalmával „a kártevők és rágcsálók terjedésének megfékezését, a környezetszennyezés csökkentését, valamint a közegészségre és a közbiztonságra jelentett kockázatok mérséklését tűzték ki célul” – az indoklás szerint.

Törökországban a becslések szerint mintegy négymillió kóbor kutya él a városok utcáin. A török parlament augusztusban fogadott el törvénymódosítást, amely az önkormányzatok feladatává tette, hogy begyűjtsék, ivartalanítsák, beoltsák, és menhelyen helyezzék el a kóbor kutyákat, amelyek ezt követően adhatóak örökbe. A jogszabály lehetővé teszi, hogy a sérült vagy gyógyíthatatlan betegségben szenvedő, illetve emberre veszélyesnek nyilvánított kutyákat elaltassák.

A törvény nagy vitát váltott ki, és szeptemberben ezrek tüntettek ellene, mivel az állatbarátok attól tartottak, hogy a gazdátlan állatok a sintértelepeken végzik vagy túlzsúfolt, betegségek sújtotta állatmenhelyekre kerülnek.

Forrás: MTI

Indexkép: pexels.com/Akshar Dave

(Kutyabarát.hu)

 

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...