Elhanyagolt állatok, magára hagyott gyerek: megrázó eset az USA-ban
Szülők nyaralni mentek, lányukat és közel 60 állatot hagytak magukra – több állat már nem élte túl.
Megdöbbentő esetről számolt be az amerikai sajtó Dél-Karolina államból: egy 17 éves lányt találtak magára hagyva egy házban, ahol közel hatvan állat élt embertelen körülmények között. A rendőrség és az állatvédelmi hatóság egy bejelentést követően május 27-én érkezett ki a helyszínre, a Union városában található Park Drive-ra.
A rendőrök a helyszínen egy tinédzser lányt találták, aki édesanyjával telefonon egyeztetve beengedte őket a házba. Amit a hatóságok bent tapasztaltak, sokkoló volt: három kutya és 39 macska még életben volt, de közülük sokan rossz állapotban. A ház tele volt ürülékkel, az állatok étlen-szomjan próbáltak túlélni a szeméttel borított lakótérben.
20 holttest a fagyasztóban
A legmegdöbbentőbb részlet azonban ezután következett: a hatóságok 20 elpusztult macska tetemét találták meg egy áramtalanított fagyasztóban, a házban pedig további több halott állat is hevert különböző helyiségekben. A körülmények alapján az elhullott állatokat napokon, de akár heteken keresztül nem távolította el senki. A szülők, Alicia Marie Capps és Justin Bowen Capps időközben Floridába utaztak – a jelek szerint teljesen elhagyva lányukat és az állatokat. A rendőrség mindkettőjüket letartóztatta, három rendbeli állatkínzás és egy rendbeli gyermekelhanyagolás vádjával. A bíró 25 000 dollár óvadékot állapított meg fejenként.
Bohata Krisztina
(Kutyabarát.hu)
Forrás: onegreenplanet


