Saját KB bal
Saját KB jobb
Photo by Tatiana Rodriguez on Unsplash

Egy belga férfi halála után 17 kutya maradt gazdátlanul

Jászapátiban egy belga férfi holttestét találták meg otthonában, ahol tizenhét kutya maradt ellátatlanul. Az eset nemcsak a hatóságokat, hanem az állatvédőket is komoly kihívás elé állította.

Sajtóhírek szerint a férfi zűrös életet élt, és a házban uralkodó körülmények is tragikus állapotokat tükröztek. Az elhunyt után maradt kutyák hűségesen őrizték a területet, és agresszívan reagáltak a helyszínre érkező mentősökre és rendőrökre, így a mentésük korántsem volt egyszerű.

A Noé Állatotthon Alapítvány Facebook-bejegyzése szerint Jászapáti jegyzőjétől és egy közeli állatvédő szervezettől is érkezett segítségkérés. A helyszínelést az árván maradt kutyák jelentősen megnehezítették, hiszen teljesen érthető módon védték otthonukat és gazdájukat. Falkában támadták a mentősöket és a helyszínelőket, így a hatósági eljárás és az elhunyt elszállítása csak az állatok ideiglenes távoltartásával volt lehetséges.

Borzasztó körülmények közül mentettek ismét az állatvédők

Mivel a férfi halálával a kutyák hivatalosan gazdátlanokká váltak, az önkormányzat és az állatvédő szervezetek azonnal összefogtak, hogy megoldást találjanak a helyzetre. Az örökösök felkutatása nem járt sikerrel, ezért az állatmentők és a polgármesteri hivatal munkatársai szervezetten vonultak ki a helyszínre. A kutyákat először élelemmel látták el, majd jegyzőkönyvezést, fotózást és dokumentációt követően megkezdték a befogásukat. A fekáliával teli ingatlanban, a bútorok mögött és alatt elrejtőző, pánikoló és harapós kutyákat kellett befogni. A mentőcsapatok kitartó munkájának köszönhetően azonban sikerült minden ebet biztonságba helyezni. Pár óra alatt az állatok szállítóboxokba kerültek, majd elindultak egy új élet felé.

A kutyák közül kettőt már aznap gondozásba vett egy állatvédő szervezet, a többiek pedig menhelyekre kerültek, ahol esélyt kapnak egy új, szerető otthonra. Az állatvédők most gazdákat keresnek számukra, hogy biztosítsák a négylábúak jövőjét.

Hogyan segíthetsz?

Ha szeretnéd támogatni a mentett kutyák ellátását, adományozással vagy örökbefogadással segíthet. A Noé Állatotthon Alapítvány és a helyi menhelyek örömmel fogadják a felajánlásokat, amelyekkel ezeknek a kutyáknak egy jobb életet biztosíthatunk.

Bohata Krisztina

(Kutyabarát.hu)

Forrás: Facebook/Noé Állatotthon Alapítvány  szol24

(A borítókép illusztráció.)

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...