Saját KB bal
Saját KB jobb
Photo by Tavis Beck on Unsplash

Állatvédők több száz állatot mentettek ki egy ohiói szőrmetelepről

Egy megrázó mentőakció során a The Humane Society of the United States (HSUS) egyesület és helyi hatóságok több mint 250 állatot mentettek ki szörnyű körülmények közül egy ohiói prémfarmról Cleveland közelében.

A Grand River Fur Exchange nevű telep tulajdonosának nemrég bekövetkezett halála után a telepen lévő állatok szó szerint magukra maradtak.  Rókák, mosómedvék, prérifarkasok és farkas-kutya hibridek hidegben, drótpadlójú ketrecekben sínylődtek, sokan súlyosan sérültek vagy alultápláltak voltak az elhanyagolás miatt.

Ashtabula megye biztosi hivatala kérte a HSUS segítségét, miután felfedezték a tragikus helyzetet. A mentőcsapatok a borzalmas körülmények mellett többek között  elektromos sokkoló eszközöket is találtak, amelyeket gyakran használnak a prémiparban az állatok kegyetlen elpusztítására. Néhány állat állapota olyan súlyos volt, hogy a helyszínen eutanáziálták.

A sokat látott állatmentőket is megrázta a látvány

„Ez az egyik legszörnyűbb helyzet, amit valaha láttam – a rettegés és fájdalom szinte tapintható volt” – mondta Adam Parascandola, a HSUS állatmentési csapatának alelnöke. Hangsúlyozta, hogy a szőrmekereskedelemben az Egyesült Államokban nincs szövetségi szintű állatvédelmi szabályozás. Az ohiói hatóságok által engedélyezett farmon sem voltak állami szintű előírások az állatok humánus kezelésére.

A helyszínen talált dokumentumok szerint a farm szoros kapcsolatban volt a Fur Harvesters Auction nevű céggel, Észak-Amerika utolsó prémárverező házával. A Fur Harvesters világszerte exportál prémeket a divat- és lakberendezési iparágak számára. PJ Smith, a HSUS divatpolitikai igazgatója elítélte az ipart, kijelentve: „Az amerikai prémkereskedelem régóta szürke zónában működik, mindenféle ellenőrzés nélkül.”

A megmentett állatok közül sokan vadállat-rehabilitációs központokba és menhelyekre kerültek, de az akció rávilágított a sürgős szabályozási reform szükségességére. A helyi tisztviselők, köztük Casey Kozlowski megyei biztos, méltatták a HSUS munkáját, és szigorúbb intézkedéseket sürgettek a jövőbeli állatkínzások megelőzésének érdekében.

Bohata Krisztina

Kutyabarát.hu

(Forrás: onegreenplanet)

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...