Saját KB bal
Saját KB jobb
Photo by Jesse Schoff on Unsplash

Saját kölyökkutyáját lőtte meg, mert kergette a csirkéket

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki kölyökkutyákat lőtt gumilövedékkel, mert azok kergették a csirkéket az udvaron.

A Füzesabonyi Járási Ügyészség vádat emelt egy Heves vármegyei férfi ellen, aki gumilövedékes fegyverrel próbálta megvédeni baromfijait a rájuk támadó kutyáktól. Az első esetben egy féléves kiskutya tévedt a férfi udvarára, és kergetni kezdte a csirkéket. A gazda válaszul fegyverével mellkason lőtte az állatot, amelynek mély, nyílt sebe keletkezett a találattól. Az ügyészség szerint ez a cselekedet már önmagában is állatkínzásnak minősül.

Saját kutyáját sem kímélte

A férfi brutalitása nem állt meg az idegen kutyánál. Néhány héttel később saját, mindössze négy hónapos kiskutyája is áldozattá vált, amikor az állat több tyúkot elpusztított. A gazda gumilövedékes fegyverével nyakon lőtte az ebet, súlyos sérüléseket okozva neki. A szakértők megállapítása szerint a lövések alkalmasak voltak arra, hogy a kutyák maradandó egészségkárosodását vagy akár pusztulását okozzák.

A Füzesabonyi Járási Ügyészség kétrendbeli állatkínzás vétségével vádolja a férfit, akinek tettei súlyosan megsértették az állatvédelmi előírásokat. A vádirat szerint a férfi büntetlen előéletű, ezért az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását kérte a bíróságtól. Az eset rávilágít a felelős állattartás fontosságára, és arra, hogy az állatokkal szembeni erőszak semmilyen körülmények között nem elfogadható. A kutyák viselkedése megfelelő neveléssel és tréninggel kontrollálható. Ha egy állat más háziállatokat veszélyeztet, az oktatás és a felelős állattartói magatartás sokkal célravezetőbb, mint az erőszak.

Bohata Krisztina

(Kutyabarát.hu)

Forrás: ugyeszseg.hu

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...