Saját KB bal
Saját KB jobb
Photo by Peter Albanese on Unsplash

Történelmi húsmentes bankettet tartott a brit királyi család

Károly király a fenntarthatóság és a diplomáciai tisztelet jegyében húsmentes fogásokkal vendégelte meg nigériai vendégeit Windsorban.

A brit uralkodó a közelmúltban egy különleges, húsmentes állami bankettet rendezett a Windsori kastélyban Bola Tinubu nigériai elnök tiszteletére. Bár a menü vörös húst és szárnyast nem tartalmazott, tengeri gyümölcsöket és tojást felszolgáltak a vendégeknek. Az eseményre a ramadán idején került sor, így a királyi udvar alkoholmentes koktélokkal és peszkateriánus étrenddel készült, hogy minden meghívott vallási igényeinek megfeleljen.

Diplomácia és kulturális tisztelet

A vacsora vízitormával és bazsalikommal ízesített tojáslepénnyel indult, a főfogás pedig rombuszhal és homár mousse volt spárgával és újkrumplival. A desszertnek felszolgált feketeribizli-szuflé után a vendégek megkóstolhatták a „Crimson Bloom” nevű koktélt is. Ezt az italt a nigériai zobo (hibiszkusz) ital ihlette, kifejezve az uralkodó tiszteletét a nigériai kultúra iránt. Károly király köszöntőjét joruba nyelven kezdte, méltatva a két nemzet közötti kulturális hidat.

A királyi család zöld üzenete

Károly király évtizedek óta elkötelezett környezetvédő, ami az étkezési szokásaiban is megmutatkozik. A fenntarthatóság jegyében hetente két napon kerüli a húst és a halat, valamint korlátozza a tejtermékek fogyasztását is. Az uralkodó korábban a libamájat (foie gras) is kitiltotta a királyi menükről állatjóléti okokból. Egy ilyen rangos állami bankett húsmentes iránya nem csupán személyes döntés, hanem határozott üzenet a világ számára a bolygó védelmének fontosságáról.

Bohata Krisztina

(Kutyabarát.hu)

Forrás: plantbasednews.org

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...