Diane Keaton 5 millió dollárt hagyott imádott kutyájára
A világhírű színésznő éveken át titokban küzdött demenciával, halála után derült ki, milyen különleges módon gondoskodott kedvencéről.
Diane Keaton, az Annie Hall ikonikus sztárja október 11-én hunyt el, 79 éves korában. Halálát tüdőgyulladás okozta, de a napokban látott napvilágot, hogy a színésznő már évek óta demenciával küzdött. A rajongók megrendülten fogadták a hírt – de legalább ennyire megható, amit Keaton a végrendeletében hagyott hátra.
A hollywoodi legenda 100 millió dolláros vagyonából 5 milliót különített el Reggie-nek, hogy az gondtalan és méltó életet élhessen. A kutya számára külön alapot hozott létre, amely fedezi egy privát otthon, gondozók és állatorvosi ellátás költségeit, emellett az alap folyamatosan támogatni fog állatvédő szervezeteket is.
Titkolt küzdelem a demenciával
Keaton állapota az utóbbi években egyre rosszabbodott. Már 2022-ben, a Maybe I Do című romantikus film forgatásán is nehézséget okozott számára, hogy megjegyezze a szöveget. Ekkor már fülhallgatón keresztül súgták neki a sorait – árulta el egy stábtag. A betegség családi örökség is lehetett: Keaton édesanyja, Dorothy Deanne, 15 éven át küzdött Alzheimer-kórral. Erről a színésznő 2011-es önéletrajzában, a Then Again című könyvben is őszintén írt: „Elbúcsúztam a nevektől, a helyektől, attól, hogy felismerjen engem a lányaként.”
Diane Keaton az utóbbi években visszavonult a közösségi médiától, de utolsó Instagram-bejegyzésében még Reggie-vel közös fotóját osztotta meg.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon


