Saját KB bal
Saját KB jobb
Photo by MARIOLA GROBELSKA on Unsplash

Feleslegessé vált háziállatokat is fogadna takarmányként egy dán állatkert

Az intézmény természetesebb étrendet szeretne biztosítani ragadozóinak, ezért felajánlott kedvenceket is elfogadna.

Egy dán állatkert arra kérte a lakosságot, hogy ha valaki egészséges, de feleslegessé vált háziállattól szeretne megválni, adományozza azt az intézménynek. A felhívásban csirkéket, nyulakat, tengerimalacokat és akár nagyobb állatokat, például lovakat is megemlítenek.

„Ha van egy egészséges állata, amelytől különböző okok miatt meg kell válnia, nyugodtan adja nekünk. Így semmi sem megy kárba, és biztosítjuk ragadozóink természetes táplálását” – áll az intézmény Facebook oldalán.

Az állatkert szerint így semmi nem veszik kárba, miközben a ragadozók természetesebb, szőrrel és csonttal együtt kínált táplálékhoz juthatnak. Az állatokat előbb humánus módon elaltatják, majd szakképzett dolgozók dolgozzák fel, mielőtt eledelként kerülnének a kifutókba.

Természetes étrend a húsevőknek

Pia Nielsen igazgatóhelyettes elmondta, hogy az állatkert már régóta eteti kisebb haszonállatokkal húsevőit, ami Dániában bevett gyakorlat. Mint mondta, a ragadozók egészsége szempontjából fontos, hogy ne csak tiszta húst, hanem szőrt és csontokat is kapjanak, hiszen a vadonban is ilyen formában fogyasztják zsákmányukat.

Bohata Krisztina

(Kutyabarát.hu)

Forrás: MTI

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...