

Photo by Michael Jahn on Unsplash
Előző bejegyzés
További érdekes cikkek
Hozzászólások


Szombat délelőtt Kaposvár egyik utcájában két rottweilert mentettek ki egy házból, miután bejelentés érkezett a súlyosan elhanyagolt állatokról – adta hírül a sonline.hu. A mentéshez rendőri segítségre is szükség volt. A helyszínre érkező Marák Szabolcs civil állatmentőt sokkolta, amit látott: a kutyák extrém módon lesoványodtak, és borzalmas körülmények között éltek. Az egyik kutyát szinte felakasztva találta, egy eltört szennyvízcsőből kifolyó vízben feküdt. Elmondása szerint a kutyák súlya nagyjából 40 kilogrammal kevesebb, mint a rottweilerek egészséges súlya. A hatósági állatorvost azonnal értesítették, és a kutyákat biztonságos helyre szállították.
Marák Szabolcs január óta végez szervezett állatmentést, de már korábban is rendszeresen segített bajba jutott kutyáknak. Kezdetben az utcáról gyűjtötte be az elhagyott állatokat, mára azonban már a rossz körülmények között tartott házakból is ment. Az elmúlt hónapokban rengetegen keresték meg segítségért, és híre gyorsan elterjedt a környéken. Szabolcs minden kutya ellátását saját költségén fedezi: eddig több mint négy millió forintot fordított az állatorvosi kezelésekre, oltásokra és chipelésre. Bár sokan támogatják, gyakran érzi, hogy jó szívét mások kihasználják. A férfi minden mentett kutyának igyekszik felelős, szerető gazdát találni, és csak alapos megismerés után adja őket örökbe.
A kimentett rottweilerek jelenleg orvosi ellátás alatt állnak, állapotuk javul. Az ügy további részleteit a hatóság vizsgálja, de az már biztos, hogy a két állat biztonságba került, és hamarosan új, gondoskodó családhoz költözhet.
Bohata Krisztina
(Kutyabarat.hu)
Forrás: sonline.hu
Előző bejegyzés