Saját KB bal
Saját KB jobb
Photo by Alexey Demidov on Unsplash

Játékával, pórázával és tápjával együtt tettek utcára egy kutyát

Egy kiskutyát találtak Nagymegyer közelében, akit nemcsak az út szélén hagytak magára, hanem a tápjával, játékával és pórázával együtt dobtak ki.

A helyi állatvédők most azon dolgoznak, hogy segítsenek neki újra bízni az emberekben, és egyúttal támogatást kérnek az állatorvosi költségekhez – számolt be róla a parameter.sk.

Magára hagyva mindenével együtt

Az OZ Dog Azyl állatvédő szervezet csütörtök este kapott értesítést a nagymegyeri városi rendőrségtől, miszerint egy kiskutyát találtak Alistál és Nagymegyer között. Szerencsére a megtaláló befogadta az állatot éjszakára, másnap pedig elvitte a szervezethez.

Ami igazán szívbemarkolóvá teszi az esetet: a kutyát nem csupán kidobták, de vele együtt ott hagyták a tápját – amiből már néhány adag hiányzott –, a játékát és a pórázát is. Az állatvédők szerint ez is azt mutatja, hogy korábban családban élhetett, de valószínűleg félelemből mutatott agressziója miatt szabadultak meg tőle.

Segítségre van szüksége

A kutyus a Marlow nevet kapta, és jelenleg félelmi agressziós viselkedést mutat – amit az OZ Dog Azyl szerint teljesen érthető. A szervezet most azon dolgozik, hogy oldják ezt a viselkedést, és egyúttal tanúkat keresnek, akik felismerhetik Marlow-t vagy tudnak valamit a korábbi gazdájáról. Az állatvédők egyúttal segítséget is kérnek a közösségi médián keresztül: nem tudják fedezni a kutyus oltásának és orvosi ellátásának költségeit. „Ha lehetőséged van, kérünk, támogasd Marlow oltását és további ellátását – minden egyes eurónak nagyon örülünk és hálásak vagyunk érte“ – írják.

Aki szeretné támogatni Marlow felépülését és új életének kezdetét, a szervezet közösségi oldalán megtalálja a szükséges információkat és számlaszámot. Minden apró segítség számít.

Bohata Krisztina

(Kutyabarát.hu)

Forrás: parameter.sk 

A borítókép illusztráció.

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...