Reszkető foxit mentettek a budai rendőrök egy elhagyott lakásból
A budai rendőrök egy rejtélyesnek tűnő esethez kaptak riasztást február 26-án délután.
Egy óbudai lakótömb tizedik emeletéről érkezett a bejelentés, miszerint a szomszédok reggel óta egy kutya kétségbeesett sírását hallották, de gazdájáról semmilyen információjuk nem volt. A rendőrök számára nem volt kérdés, hogy be kell jutniuk a lakásba. Ha az ott lakó bajba került, minden perc számított – és ott volt még az ismeretlen kutya, amelynek jelenléte önmagában is rejtélyesnek tűnt. A szomszédok állítása szerint ugyanis a lakás tulajdonosának soha nem volt kutyája.
Nem tudják, mióta lehetett egyedül bezárva
Amikor a hatóságok bejutottak a lakásba, egy reszkető, rémült foxit találtak az ágyon kuporogva. A kutya maga alá húzta a farkát, semmilyen hívásra nem reagált, és minden érintésre összerezzent. Az eb teljesen egyedül volt, élelem és víz nélkül, nem lehet tudni, hogy mióta. Mivel azonosítóval nem rendelkezett, a rendőrök értesítették az Állatmentő Ligát, akik biztonságos helyre szállították a kutyát, és gondoskodtak az orvosi vizsgálatáról.
A vizsgálatok során kiderült, hogy bár bántalmazásra utaló nyomok nem voltak a testén, azonban egy kialakult sérv miatt műtétre szorul. A hatóságok nem találták a lakás tulajdonosát, de ez nem akadályozta meg őket az intézkedésben. A kutya megmentése mellett a rendőrség nyomozásba kezdett, hogy kiderítsék, hogyan és miért került az állat a lakásba, és miért hagyták magára ilyen körülmények között. Az ügyben a III. Kerületi Rendőrkapitányság állatkínzás vétség gyanúja miatt indított eljárást.
Bohata Krisztina
(Kutyabarát.hu)
Forrás: Facebook/BRFK


