Meghan Markle megható búcsút vett szeretett mentett kutyájától, Guytól
Meghan, Sussex hercegnéje egy szívhez szóló Instagram-posztban jelentette be minden gazdi legnagyobb félelmét: szeretett mentett beagle-je, Guy halálát.
Guy 2015-ben került Meghanhoz egy kanadai menhelyről, ahova egy Kentucky állambeli menhelyről, altatás elől mentették. Története tökéletes példája annak, milyen csodákra képes az örökbefogadás. Meghan a posztjában visszaemlékezett Guy első napjaira: törékeny, aprócska kutya volt, akit a menhely munkatársai szeretettel „kis fickónak” becéztek. De Guy kitartása és ragaszkodása miatt sokkal nagyobb helyet foglalt el Meghan szívében, mint amit mérete sugallt volna.
Guy végigkísérte Meghant élete legfontosabb eseményein: mellette volt a Suits című sorozat forgatásán, majd az eljegyzése és házassága során Harry herceggel, sőt, két gyermekük, Archie és Lilibet születésekor is. A Meghan oldalán megosztott videós visszaemlékezés meghitt családi pillanatokat tartalmazott, amelyben ritka felvételek is láthatók Archie-ról és Lilibetről. Egy különösen megható jelenetben a gyerekek azt éneklik: „Szeretünk, Guy” – ez is jól mutatja, milyen szoros kötelék fűzte őket a kutyához.
Az eredeti poszt IDE KATTINTVA érhető el.
Meghan posztjában megköszönte mindenkinek, aki szerette és gondoskodott Guy-ról. Felidézte a 2017-es balesetet is, amely során Guy súlyosan megsérült. A neves állatorvos, Noel Fitzpatrick professzor, akit sokan „Supervet”-ként ismernek, vállalta a kezelését, és az ő szakértelmének köszönhetően Guy teljesen felépült. Meghan háláját fejezte ki Fitzpatrick és csapata iránt, valamint a torontói Queen West Animal Hospital dolgozóinak is.
A hercegné a posztban kiállt az állatvédelem mellett, és megjelölt több állatmentő szervezetet is, köztük a Beagle Freedom Project, The Mayhew és A Dog’s Dream Rescue nevű alapítványokat.


