Berlinben 100 eurós bírságra számíthatnak a kutyakakit otthagyók
Berlinben a szenátus kedden kezdeményezte a szemetelésért járó bírságok drasztikus megemelését.
Nemcsak a felelőtlen gazdik számíthatnak tetemes bírságra, hanem már egy cigarettacsikk földre dobása is 250 euróba kerülhet (kb. 100.000 Ft), a korábbi 55 eurós bírsággal szemben. Az illegális szemétlerakás pedig már többezer eurós bírságot vonz maga után.
Az otthagyott kutyakaki, illetve a szabálytalanul elhelyezett kutyakakis zacskóért járó bírság 100-350 euróig (40.000-140.000 Ft-ig) terjedhet a mostani 55 euró helyett.
Ute Bonde, Berlin tartományi környezetvédelmi minisztere szerint a bírságok növelése fontos a főváros nagyobb tisztasága érdekében.
A Kakitündér Berlinben sem létezik…
Forrás: MTI
Indexkép: pexels.com


