A hazai vadászkynologia szabályozásának és nemzeti vadászkutyafajtáink helyzete
Ezzel a címmel hirdetik meg a III. Nemzetközi Vadászkynologiai Konferenciát. Az esemény november 3-án Gödöllőn, a Szent István Egyetem Kis Rektori Dísztermében lesz. Lehetőség nyílik kérdezni is a nyílt vitafórumon, akit érint vagy érdekel a téma jelezze részvételi szándékát a szervezőknél.
Program:
8.00 – 9.00 A regisztráció és a vendégek, résztvevők fogadása
9.00 – 9.30 Ünnepélyes megnyitó, vadászkürt, MOVKE zászló behozatala
9.30 -13.00. Délelőtti szakasz:
Nyílt vitafórum, kerekasztal megbeszélés
Téma: A hazai vadászkynologia szabályozásának helyzete
A nyílt vitafórum a hazai vadászkynologiát érintő jogszabályokról, rendeletekről, gyakorlatáról és szokásjogairól értekezik, valamint feltárja a hazai vadászkutyázás szerepét és helyzetét a vadgazdálkodásban. A vitafórum célja, hogy a felsorolt témákban előforduló, egymással nem harmonizáló szabályozások között kompromisszumos konszenzusra jusson a Kerekasztal résztvevői, illetve az ott képviseltetett szervezetek között, elősegítve ezzel az egységes, a hazai vadászkutyázás rangját érdemlő szintre emelését.
A nyílt vitafórum Kerekasztalának tervezett résztvevői: a Földművelésügyi Minisztérium, a NÉBIH, az Országos Magyar Vadászkamara, MEOESZ, MOVKE. A vitafórum hallgatósága között további, a szervezők által meghívott szervezetek képviselői is részt vesznek: Elismert Tenyésztő szervezetek, valamint az elektronikus és a nyomtatott sajtó képviselői, akik az erre a célra fenntartott időintervallumban kérdéseikkel fordulhatnak a Kerekasztal résztvevőihez.
A Kerekasztal vitafóruma irányított megbeszélésként kerül levezetésre, ahol a különböző témák felvetését egy mentor végzi, amire a kerekasztal résztvevői reagálhatnak, illetőleg a téma lezárása előtt nézői kérdések is érkezhetnek a Kerekasztal résztvevőihez, az aktuális témában.
14.00 – 16.00 A délutáni szakasz:
Téma: A nemzeti vadászkutyafajtáink helyzete
A délutáni szekcióban nemzeti fajtáinkat képviselő szervezetek mutatják be a fajta helyzetét, munka- és teljesítményvizsga kötelezettségeit, valamint a fajtáért eddig tett és a jövőben teendő feladatait.
14.00 -14.30 A drótszőrű magyar vizsla
14.30 – 15.00 A rövidszőrű magyar vizsla
15.00 – 15.30 A magyar agár
15.30 – 16.00 Az erdélyi kopó
Az előadások az alábbi témára tagozódnak:
– A fajta eredete;
– A fajta jelenlegi helyzete hazánkban;
– A fajtát képviselő szervezet a fajta vadászati értékeit megőrző eddigi tevékenysége;
– A fajtát képviselő szervezet a fajta vadászati értékeit megőrző jövőbeni tevékenysége, a fajta-stratégia bemutatása;
– A fajta hazai és nemzetközi propagálásának lehetőségei.
Az előadások kb. 20 perc időtartamúak és a maradék 10 percben nézői kérdések megválaszolására van lehetőség.
További részletek és információk: https://www.facebook.com/events/340050152824008/
(kutyabarát.hu)