Vádemelés történt egy súlyos szombathelyi kutyatámadás ügyében
A figyelmetlen gazda ellen súlyos testi sértés vétsége miatt indult eljárás, miután kutyája kibújt a nyakörvből és megharapott egy embert.
A Vas Vármegyei Főügyészség friss tájékoztatása szerint a Szombathelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy helyi férfi ellen. A vádemelés alapja egy tavaly júliusi eset, amely a szombathelyi Lőportár utcában történt. A vádirat szerint a férfi éppen sétáltatta a kutyáját, azonban elkövette azt a súlyos hibát, hogy nem rögzítette megfelelően az állat nyakörvét. A figyelmetlenség miatt a kutya váratlanul kibújt a szorításból, és az úttest szélén álló gyalogosra támadt.
Súlyos sérülést okozott a szabadon engedett eb
A kutya hirtelen és váratlanul harapta meg a sértett lábát. A támadás következtében a megtámadott személy súlyos sérülést szenvedett, ami miatt azonnali orvosi ellátásra szorult. Az ügyészség szerint a gazda elmulasztotta a tőle elvárható figyelmet, hiszen felelőssége lett volna meggyőződni arról, hogy az állat felszerelése biztonságos. A gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés vétsége miatt benyújtott vádemelés most a bíróság elé kerül.
A bíróság dönt a gazda büntetéséről
A felelőtlen kutyatartás következményei most büntetőjogi útra terelődtek. A kutyás baleset ügyében a Szombathelyi Járásbíróság fogja meghozni a végső döntést a vádlott felelősségéről. Az eset rávilágít arra, hogy a gazdáknak nemcsak a póráz használatára, hanem a felszerelések alapos ellenőrzésére is figyelniük kell a közterületeken. A sértett hosszú felépülésre számíthat, a gazdára pedig bírósági ítélet vár.
Bohata Krisztina
(Kutyabarát.hu)
Forrás: vaol


