

Következő bejegyzés
További érdekes cikkek
Hozzászólások


Egy szívszorító eset rázta meg a Las Vegas-i repülőtér dolgozóit. Február elején egy két éves Goldendoodle–mini uszkár keveréket a gazdája egyszerűen a jegypénztárhoz kikötve hagyott. A történet szerencsére happy enddel zárult. A napokban a JetBlue névre keresztelt kutyust hivatalosan is örökbe fogadták. Méghozzá az a rendőr, aki megmentette.
A Las Vegas Metropolitan Police Department tájékoztatása szerint a hatóságokat egy, a reptéren kikötött kutya miatt riasztották. Az állatot a JetBlue légitársaság pultjánál, egy kézipoggyász-méretellenőrző fémállványhoz kötve találták meg. A beszámolók alapján a gazda szolgálati állatként szerette volna a fedélzetre vinni a kutyát, azonban az ehhez szükséges adminisztratív feltételeket nem teljesítette, ezért nem kapott beszállókártyát. Ezt követően az indulási kapuhoz ment, a kutyát pedig otthagyta.
A hatóság közlése szerint a nő az intézkedés során ellenállást tanúsított, ezért állatelhagyás és a rendőri intézkedéssel szembeni ellenszegülés miatt őrizetbe vették.
A történet innentől azonban a segítségről és az összefogásról szólt. Amint a repülőtéri dolgozók észlelték a helyzetet, azonnal gondoskodtak a kutyáról. A légitársaság munkatársai, a biztonsági szolgálat, a rendőrség, az állatfelügyelet és egy állatvédő szervezet közreműködésével az állat gyorsan biztonságos helyre került.
JetBlue a történtek ellenére kiegyensúlyozott és rendkívül barátságos volt. Szelíd, ragaszkodó természetű, és bizalommal fordul az emberek felé. Az esete nagy visszhangot váltott ki, sokan érdeklődtek az örökbefogadás iránt.
Skeeter Black rendőr és családja már hónapok óta szerettek volna goldendoodle-t örökbe fogadni, és korábban már megfeleltek az alkalmassági feltételeknek is. Amikor JetBlue örökbe adhatóvá vált, őket választották új családjának. Így a mentésben részt vevő rendőr lett a kutya új gazdája.
Következő bejegyzés