Patkányméreggel akartak végezni egy mentőkutyával Jászberényben
Black és gazdája annak a mentőcsapatnak a tagja, amelyik a 2023-as törökországi földrengés után 11 túlélőt mentett ki a romok alól.
Jászberényben kolbászba tömött patkányméreggel akartak megölni egy kutyát – számolt be az esetről az RTL Híradó. Black és gazdája, Mező Marcell annak a mentőcsapatnak a tagja, amelyik a 2023-as törökországi földrengés után 11 túlélőt mentett ki a romok alól.
A mérgezett kolbászt az udvarra dobták be, szerencsére még időben megtalálták.
Mező Marcell, a kutya gazdája nem tud arról, hogy lenne haragosa, a szomszédokkal jóban van, így előtte is rejtély, ki akarhatott ártani a kutyának.
A rendőrség állatkínzás miatt nyomoz.
Forrás: RTL Híradó
Indexkép: Illusztráció: erik-christensen-9yNXG-ZzoBc-unsplash.jpg


