Kutyahúst találtak egy vietnámi étteremben egy hatósági ellenőrzés során
Egy dél-londoni vietnámi étterem ellenőrzése során a hatósági szakemberek nemcsak egérürüléket, valamint élő és elpusztult csótányokat, hanem kutyahúst is találtak.
Az ellenőrzés során talált hús csomagolásán ugyan kecskehús szerepelt, ám a laborvizsgálat egyértelműen kimutatta, hogy az valójában kutyahús volt. A londoni vietnámi étteremnek azonnal be kellett zárnia, miután higiéniai ellenőrök megtalálták a húst a fagyasztóban.
A 47 éves vietnámi tulajdonos kedden állt a bíróság elé, ahol tagadta, hogy élelmiszerbiztonsági és higiéniai szabálysértést követett volna el. Jogi képviselője azt mondta, hogy a vádlott nem tudta, hogy a „kecskehús” valójában kutyahús, mivel azt egy beszállító szállította neki, és nem is emberi fogyasztásra szánták.
A bírósági tárgyalás decemberben folytatódik.
Forrás: Daily Mail
Indexkép: illusztráció – pexels.com/Khanh Nguyen


