Kényszerleszállást hajtottak végre egy kutya rosszulléte miatt
Egy kutya rosszulléte miatt kellett megszakítani a Detroitból Los Angelesbe tartó járatot, kényszerleszállást hajtottak végre.
Szokatlan okból, egy utazó kutya hirtelen rosszulléte miatt kellett kényszerleszállást végrehajtania a Delta Airlines egyik járatának az Egyesült Államokban. A Detroitból Los Angelesbe tartó 694-es számú járat mintegy egy órával a felszállás után megszakította útját, és Minneapolisban szállt le, hogy az állat megfelelő orvosi ellátásban részesülhessen. Az utastérben tartózkodott egy állatorvos is, aki elsőként segített a bajba jutott kutyán.
Kutyák a fedélzeten – nem mindennapi vészhelyzet
Bár sok légitársaság megengedőbb lett a házikedvencek szállításával kapcsolatban, ritkán fordul elő, hogy egy állat rosszulléte miatt egy teljes járat útvonalát módosítani kelljen. A Delta Flight 694 esete azonban megmutatta, mennyire komolyan veszik az utasok – beleértve a négylábúakat is – biztonságát. A gép fedélzetén tartózkodó állatorvos elsősegélyt nyújtott a beteg kutyának, de a személyzet a leszállás mellett döntött, hogy a gazdi és kedvence megfelelő ellátásban részesülhessenek.
A kényszerleszállás mintegy két és fél órás késést okozott a csaknem 200 utas számára. A visszajelzések alapján az utasok többsége azonban megértően fogadták a különleges helyzetet. A kapitány személyesen tájékoztatta az utasokat, hogy a kutya állapota stabilizálódott, és minden rendben lesz. A Delta légitársaság szóvivője a Newsweeknek elmondta: „Nálunk az utasok biztonsága mindenek felett áll – legyen szó emberről vagy állatról.”
Bohata Krisztina
(Kutyabarát.hu)
Forrás: newsweek


