Saját KB bal
Saját KB jobb

Alultáplált kutyákat mentettek ki egy állatkórházból az USA-ban

A helyi hatóságok a lakosságtól és állatvédő szervezetektől érkező bejelentések után indítottak vizsgálatot egy állatkórház ügyében. A kiérkező mentőcsapatoknak több mint harminc alultáplált, súlyos állapotban lévő kutyát sikerült kimenteni a létesítményből. Sajnos, nem minden állaton tudtak már segíteni.

A múlt hétvégén Louisiana államban, a St. Gabriel nevű településen a rendőrség riasztást kapott két állatvédő szervezettől, akik aggályos körülményeket tapasztaltak egy helyi állatkórházban. A hatóságok a helyszínen több mint harminc elhagyott és alultáplált kutyát találtak. A kutyák borzalmas higiéniai körülmények között éltek, sokuk szőre összecsomósodott, testükön sebek voltak, bordáik szabad szemmel láthatóvá váltak.

A legmegrázóbb azonban az volt, hogy a kórház területén elhunyt állatokat is találtak – néhányuk szemetesládába dobva, mások mélyhűtőbe helyezve hevertek.

A bejelentést tevő két szervezetek önkéntesei azonnal a megmaradt kutyák segítségére siettek. A mentés hosszú órákig tartott, a résztvevők pedig érzelmileg és fizikailag is kimerültek. A szervezetek munkatársai szerint a levegőben érezhető ammónia szag a szemet és a bőrt is irritálta. Az egyik önkéntes elmondta, hogy sebészeti eszközök és gyógyszerek hevertek szétdobálva a helyiségben, felügyelet nélkül.

A kórház állatorvos tulajdonosa hosszú időre magukra hagyhatta az állatokat, élelem és ellátás nélkül.

A hír futótűzként terjedt a közösségi médiában. Sok helyi lakos megosztotta saját tapasztalatait az állatkórházzal kapcsolatban. Egyesek évek óta problémákról számoltak be, mások korábbi pozitív élményeikről írtak, mielőtt a helyzet ilyen súlyossá vált. Egy hozzászóló szerint 2015-ben még kiváló ellátást kaptak, 2022-ben viszont már komoly sérelmek érték családtagjuk állatát.

A helyzet súlyosságát mutatja, hogy a kórház összes alkalmazottja felmondott még az év elején. A beszámolók szerint az állatorvos nem fizette ki őket. Az alkalmazottak néhány állatot már akkor magukkal vittek, és igyekeztek a többiekről is gondoskodni. A gazdikat is figyelmeztették, hogy ne hagyják ott az állatokat. Ezek a korábbi alkalmazottak most is kulcsszerepet játszanak az állatok elhelyezésében. Többen közülük önkéntesen vállalták az alultáplált és traumatizált állatok ideiglenes befogadást.

Az ügyben hivatalos nyomozás indult. A St. Gabriel-i rendőrség közleményben tudatta, hogy szorosan együttműködnek az állatvédő szervezetekkel.


Szalay Adél / Kutyabarát.hu
Forrás: https://www.kinship.com/news/30-dogs-rescued-from-animal-hospital?utm_source=instagram&utm_medium=social-organic&utm_campaign=linkinbio&utm_content=www.instagram.com/p/DJ4zmlRh5eV; Kép: Dominik Gryzbon: https://www.pexels.com/photo/rescue-dog-being-comforted-by-caregiver-30556345/
További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...