Saját KB bal
Saját KB jobb
Photo by Andrew Leu on Unsplash

Kreatív üzenet kutyatartóknak Terézvárosban: Ne hagyd szarban a várost!

Terézváros egy vicces videóval hívja fel a figyelmet arra, hogy akár 100 000 Forintos bírságot is kaphat az, aki nem szedi fel kedvence után a kutyakakit.

A kutyatulajdonosok egyik legfontosabb feladata, hogy gondoskodjanak kedvencük után a tisztaságról. Ezt az üzenetet most Terézváros önkormányzata egy rendkívül kreatív és humoros módon juttatta el a lakosokhoz: egy videóval, amelyben egy villanyszerelő egy elhagyott kutyapiszokra lép, megcsúszik, és emiatt rossz vezetéket vág el. A következmény? Budapest és a világ más városai is teljes sötétségbe borulnak. A videó végén egy figyelemfelkeltő üzenet jelenik meg: „Ne hagyd szarban Terézvárost! Ha nem szeded fel a kutyád után, 100 ezer Ft bírságot is kaphatsz.”

Ez a humoros, mégis tanulságos kampány kiváló példája annak, hogyan lehet hatékonyan felhívni a figyelmet a közterületek tisztán tartásának fontosságára. A kutyatulajdonosok felelőssége, hogy ne csak saját otthonukat, hanem az utcákat és parkokat is tisztán tartsák, hiszen ezek a területek mindenki közös használatában állnak.

A „Kakitündér nem létezik” kampány – közös felelősségünk a tiszta városért

A kutyakaki-probléma nem csupán Terézvárost érinti, hanem az egész országot. A Kutyabarát.hu kezdeményezése, A Kakitündér nem létezik kampány, ugyanezt az üzenetet hirdeti: a kutyatartóknak maguknak kell gondoskodniuk kedvencük után. A kampány célja, hogy elgondolkodtassa a gazdikat, és humoros, de egyértelmű módon hívja fel a figyelmet a felelős állattartás egyik legfontosabb aspektusára.

A kampány során figyelemfelkeltő matricák és plakátok kerültek ki a főváros különböző kutyafuttatóiba, illetve vidéki városokban is egyre több helyen találkozhatunk velük. A szervezők célja, hogy a lakosság minél szélesebb körben megértse: egy tiszta, élhető városért közösen kell tenni. A kampány indulása óta rengeteg pozitív visszajelzés érkezett, ami arra ösztönzi a kezdeményezőket, hogy még több plakátot és matricát helyezzenek ki.

Csak egy mozdulat

A kutyatulajdonosok és a kutya nélküli lakók közötti egyik legnagyobb konfliktusforrás a kutyaürülék közterületeken való hátrahagyása. Pedig a megoldás rendkívül egyszerű: csak egy mozdulat szükséges ahhoz, hogy mindenki számára élhetőbb legyen a környezet. A felelős állattartás része, hogy a gazdik kutyájuk után eltakarítsanak, ezzel nemcsak a közösség többi tagját tisztelik meg, hanem elkerülhetik a komoly pénzbírságokat is.

A figyelemfelhívó kampányok, mint a Terézváros önkormányzatának videója és a Kakitündér nem létezik kezdeményezés, mind abban segítenek, hogy egy szemléletváltás induljon el. Ha minden kutyatartó felelősségteljesen viselkedik, akkor közösen tehetünk azért, hogy Budapest és az ország más városai is tisztábbak, rendezettebbek legyenek. Ne hagyjuk szarban a városunkat!

Bohata Krisztina

(Kutyabarát.hu)

Forrás: Facebook/Terézváros

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...