Saját KB bal
Saját KB jobb

Óbuda megtette: rendeletben tiltotta be szilveszterkor a tűzijátékot!

Óbuda-Békásmegyeren önkormányzati képviselői javaslatra betiltják a szilveszteri tűzijátékozást a kerültet szinte teljes területén - olvasható Béres András III kerületi képviselő Facebook bejegyzésében.

A kerületben élő körülbelül 6 000 kisgyereknek és szüleiknek, illetve 40 000 kutyának, és gazdáiknak könnyebb lesz az idei szilveszter az eddigieknél – folytatja bejegyzésében az önkormányzati képviselő.

A december 23-án elfogadott rendelet szerint a III. kerületben a lakóövezetekben és a természetédelmi területeken tilos a 3-as osztályú, azaz a nagyteljesítményű, hangos tűzijátékok használata a december 31. 18:00-tól és január 1 6:00-ig tartó idősávban is.
A robbantgatás nem alapvető emberi jog, a tűzijátékozás nem csupán magánügy, mivel a pirotechnikai eszközöket használókon kívül rengeteg embert és állatot érintik annak fény- és zajhatásai függetlenül attól, hogy szeretnék-e ezt. Hiszem, hogy egyesek robbantási vágyánál fontosabb a gyerekek és az állatok védelme, ezért kezdeményeztem a tűzijátékozás korlátozását mind III. kerületi, mind fővárosi képviselőként.
További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...