Óvatosan a túlzott kényeztetéssel: a téli és ünnepi túletetés veszélyei
Mi az egyik legjobb dolog téli időszakban? Kétségtelenül a sok-sok finomság, amiket az ünnepek forgataga magával hoz. Ekkor könnyebben lágyulunk el, és kényeztetjük kedvencünket is extra finomságokkal, akár saját fogásainkból. Bár csak a jószándék vezérel minket, nem szabad elfelejtenünk, hogy mancsosunk hálás tekintetével ellentétben emésztőrendszere nem feltétlenül köszöni meg az extra finomságokat. Különösen akkor, ha a számára nem megfelelő ételekkel kínáljuk a kutyát.
Körültekintően válasszuk meg az extra finomságokat…
… és kérjük ugyanerre családtagjainkat is. A mazsola, a csokoládé, a hagymás, zsíros ételek és a cukros sütemények az ünnepi asztalok sztárjai, de egytől egyig veszélyt jelentenek kedvencünkre! A csokoládéban lévő teobromin például már kis mennyiségben is mérgező lehet a kutya számára, míg a zsíros ételek elfogyasztása után emésztési problémákat tapasztalhatunk. A mazsola akut vesekárosodást okozhat, míg a különféle hagymafajták már kis mennyiségben is károsíthatják a vörösvérsejteket. Sőt! Ha az extra finomságok nem is jelentenek közvetlen veszélyt a kutya egészségére, hízáshoz, puffadáshoz és gyomorrontáshoz vezethetnek!
Miért olyan káros a túletetés?
Tegyük fel, hogy a korábban felsoroltakkal ellentétben kedvencünket a számára megfelelő finomságokkal kényeztetjük a téli és ünnepi időszakban is: magas hústartalmú, tápláló jutalomfalatokkal, egészséges rágókákkal, színező- és illatanyagoktól, ízfokozóktól mentes ínyencségekkel. A mennyiség azonban ebben az esetben sem mindegy! Ha huzamosabb ideig növeljük a kutya energiabevitelét, a felesleges kalóriák gyorsan plusz kilókként jelentkezhetnek, különösen a kevésbé aktív kutyafajtáknál. Az elhízás pedig nemcsak az életminőséget rontja, de hosszútávon ízületi problémákat, cukorbetegséget és szívbetegségeket okozhat.
Ha a kutya elveszti a táplálkozás korábbi egyensúlyát, könnyedén válhat válogatóssá, vagy keveselheti az eledele napi mennyiségét később, amikor visszaállunk a normál etetésre. Az ünnepi időszakban is legyen tehát alkalmankénti és következetes a jutalmazás, ahogy az év többi hónapjában!
Hogyan és mivel jutalmazzuk a kutyát az ünnepi időszakban?
Amivel az év többi részében is tennénk! Ragaszkodjunk a megszokott étrendhez, a fajnak megfelelő, magas friss hústartalmú táplálkozáshoz. Kontrolláljuk az adagot: a jutalomfalat is a napi etetési mennyiség része, ha szükséges, kompenzáljunk a főetetések alkalmával! Válasszunk kiváló minőségű, egészséges jutalomfalatot, ami nem csak a kulináris ízélményről, de a kicsattanó energiáról is gondoskodik!
A PLATINUM klasszikus és funkcionális jutalomfalatai, valamint a PLATINUM VETACTIVE hipoallergén és light finomságai is teljesen egyedi FSG elkészítési eljárással, víz hozzáadása nélkül, csupán saját húslevükben készülnek. Ennek köszönhetően tápanyagokban különösen gazdagok, kiválóan emészthetőek, és mivel nem duzzadnak meg a gyomorban, nem okoznak puffadást, ezzel drasztikusan csökkentve a gyomorcsavarodás esélyét is. Gluténmentesek, GMO-mentesek, színezőanyagoktól, ízfokozóktól és illatanyagoktól mentesek. Segítségükkel biztosak lehetünk benne, hogy kedvencünk a jutalmazás során is kiváló minőségű, egészséges finomságokat kap. Beszerezhetők a PLATINUM kutyatáp webáruházban, IDE kattintva!
(x)


