Előző bejegyzés
További érdekes cikkek
Hozzászólások
A Halloween az emberek számára izgalmas időszak, de háziállataink, különösen a kutyák és a fekete macskák, számára sok veszélyt rejthet. Bár a jelmezbe öltöztetett kutyus aranyos látvány, az ünnepi kellékek és ételek komoly egészségügyi kockázatot jelenthetnek rájuk nézve. Íme néhány főbb veszélyforrás, amelyekre érdemes figyelni, hogy az ünnep biztonságosan teljen.
A csokoládé toxikus hatású kutyákra, különösen a sötét és keserű, illetve a sütéshez használt változatai. Ezek nagyobb mennyiségű koffeint és teobromint tartalmaznak. Ha egy kutya csokoládét eszik, hányás, remegés, szívritmuszavar lehet a következmény. Súlyos esetben (és persze mennyiség függvényében) a csokoládé sajnos akár halálos is lehet. Ezért a gyerekeknek kikészített csokit ne hagyjuk őrizetlenül. Ne tegyünk ki az utcára, kapuhoz csokikat, édességeket úgy, hogy akár kutyák is hozzáférhessenek. Ha a gyerekek magukkal viszik a kutyát is az édességgyűjtő körútjukra, mondjuk el nekik, hogy ne semmiképp se adjanak neki az édességekből. Ha a kutya csokoládét evett, azonnal forduljunk állatorvoshoz!
A cukormentes rágógumikban és édességekben található xilit rendkívül mérgező kutyák számára. Már kis mennyiség is drasztikusan csökkentheti a vércukorszintjüket, ami zavartságot és görcsöket okoz. Nagyobb adagok esetén májelégtelenség is kialakulhat. Ha egy kutya xilitet fogyasztott, azonnali állatorvosi beavatkozásra van szükség, mivel a toxikus hatás gyorsan kialakul! Ahogy a csoki esetében, itt is fontos, hogy legyünk körültekitőek, és ne hagyjunk olyan helyen édesítőszeres édességet, ahol akár saját, akár mások kutyája hozzáférhet!
A dísztökök önmagukban ártalmatlanok, de ha megromlanak, emésztési problémákat okozhatnak. A tökben lévő gyertya és viaszmaradékok szintén nem túl egészségesek a kutyák számára. A kukoricadíszek viszont komoly veszélyt jelenthetnek, mivel a csutkák bélelzáródást okozhatnak, ha a kutya lenyeli őket. Figyeljünk, hogy a kutyánk ne férjen hozzá a dekorációkhoz.
Bár a jelmezben lévő kutya cuki látvány, sok kutyának kényelmetlen lehet az öltözék. Ügyeljünk arra, hogy a jelmez ne akadályozza a mozgást, hallást vagy légzést, illetve ne legyenek rajta apró, lenyelhető részek. Ha a kutyánk stresszesen reagál, hagyjuk ki a jelmezt, és adjunk rá inkább egy Halloween-tematikus kendőt vagy csinos nyakörvet.
A sok idegen és az állandó csengetés stresszes lehet a kutyáknak. Jobb, ha a kutyát egy csendes szobában tartjuk Halloween alatt, vagy akár a ház világítását lekapcsolva kihagyhatjuk a látogatókat. A sok jövés-menésben a gyerekek nyitva hagyhatják a kaput, ami remek alkalom lehet a kutyák számára, hogy kiszökjenek. Ügyeljünk arra, hogy legyen a kutyán jól olvasható biléta, és természetesen, a mikrochip adatok legyenek naprakészek.
Halloween estéjén is fontos, hogy kutyánk biztonságát és kényelmét is szem előtt tartsuk. A megfelelő előkészületekkel elkerülhetjük a stresszes vagy veszélyes helyzeteket, és biztosíthatjuk, hogy mindenki jól érezze magát, és ne az állatorvosi ügyeleten kelljen töltenünk az estét.
Előző bejegyzés