Saját KB bal
Saját KB jobb

Labrador kölyökkutyát lőtt meg egy vadász

Elfogták az állatkínzó és lőfegyverrel visszaélő férfit.

Egy Balaton-felvidéki településen 2025 december végén történt az eset: egy 8 hónapos labrador kutyát lőttek meg. A kutya gazdája, amikor észrevette a kutya jobb hátsó lábán a sebesülést, azonnal állatorvoshoz vitte, aki megállapította, hogy a kutya sebét egy vadászfegyverrel leadott lövés okozhatta. A gazda feljelentést tett.

A balatonfüredi nyomozók elfogták a 69 éves férfit otthonában, aki a meglőtt kutya gazdájának szomszédja, és akit ezután előállítottak és kihallgattak. A nála tartott helyszíneléskor a rendőrök a bejárathoz közel egy figyelmeztető táblát találtak arról, mi történik az állattal, ha betéved a telkére.

A kutatás során több, engedéllyel tartott lőfegyvert foglaltak le a vadásztól, melyeket nem a jogszabályoknak megfelelően tárolt.

Jelenleg a férfivel szemben állatkínzás és lőfegyverrel, illetve lőszerrel visszaélés miatt folyik nyomozás.

Forrás és fotók: police.hu

Indexkép: police.hu

(Kutyabarát.hu)

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...