Kutya miatti vita fajult súlyos bántalmazássá Siófok közelében
Vádat emeltek egy húszas éveiben járó férfi ellen, aki ittasan támadt a szomszédjára.
Egy kutya körüli konfliktus vezetett súlyos testi sértéshez egy Siófok környéki településen. A történtek miatt a Siófoki Járási Ügyészség vádat emelt egy húszas éveiben járó férfival szemben, aki ittasan bántalmazta a szomszédját.
A vád szerint az eset 2025 augusztusában történt. A férfi számon kérte szomszédját, mert úgy gondolta, nem megfelelően bánt az ő kutyájával, amikor az átszökött a szomszédos ingatlanra. A sértett éppen vendégekkel tartózkodott az udvaron, amikor a kiabálásra kiment a háza elé.
Kétszer ütött, a sértett elesett
A felek között szóváltás alakult ki, amely gyorsan elfajult. A vádlott nem tudta fékezni az indulatát, és kétszer nagy erővel arcon ütötte a szomszédját. A férfi az ütésektől elesett, és súlyos sérüléseket szenvedett. A bántalmazás következtében a sértettnek töréssel járó sérülései keletkeztek, amelyek hat hét alatt gyógyultak. Az ügyészség a bíróság elé benyújtott vádiratában felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta a vádlottal szemben.


