Saját KB bal
Saját KB jobb
Photo by Mayukh Karmakar on Unsplash

Egy hatósági döntés elválaszthatja Mollyt, a szarkát kutya barátaitól

Egy bírósági döntés miatt Molly, a szarka, és két kutyabarátja, Peggy és Ruby, ismét elszakadhat egymástól.

Molly története 2020-ban kezdődött, amikor Juliette Wells és Reece Mortensen megmentették őt, miután kiesett a fészkéből. A szarka különleges barátságot alakított ki a család két kutyájával, Peggyvel és Rubyval. Ez a szoros és különleges kapcsolat futótűzként kezdett terjedni a közösségi médiában, és világszerte meghódította az állatbarátok szívét. Idén azonban Mollyt le kellett adnia gazdáinak a queenslandi hatóságokhoz, mivel kiderült, hogy a pár nem rendelkezik a madár tartásához szükséges engedélyekkel.

Átmeneti engedély, ami nem tartott sokáig

A nyilvános felháborodás hatására a vadvédelmi hatóságok különleges engedélyt adtak, amely lehetővé tette Molly visszatérését gondozóihoz. Az engedély azonban szigorú feltételekkel járt: a gondozóknak le kellett mondaniuk bármilyen kereskedelmi haszonról Molly kapcsán, vadvédelmi képzést kellett teljesíteniük, és folyamatosan együtt kellett működniük a hatóságokkal.

Ez a döntés azonban több vadvédelmi csoport szerint egyáltalán nem volt helyes. A csoport azzal érvelt, hogy az engedély kiadása aláássa a természetvédelem alapelveit. „Mi vagyunk azok, akiknek meg kell birkóznia az ilyen közösségi média által felerősített problémák következményeivel.” – mondta a csoport egyik tagja. A vadvédelmi csoport úgy tapasztalta, hogy Mollyt rengetegen látják a közösségi médiában és tévesen az az információ jut el az emberekhez, hogy a szarka egy kedvtelésből tarott állat is lehet. Ez pedig nem igaz. A bíróság végül nekik adott igazat, és megállapította, hogy hibák történtek az engedélyezési folyamat során.

Mi lesz Mollyval?

A queenslandi környezetvédelmi minisztérium elismerte, hogy hibáztak, és most a következő lépéseket mérlegelik. „Mindig is Molly jólétének védelme volt a célunk, de hibát követtünk el. Most azon dolgozunk, hogy ezt helyrehozzuk” – nyilatkozta a minisztérium egyik képviselője.

Juliette Wells és Reece Mortensen, Molly gondozói, bíznak benne, hogy lesz megoldás. „Egyelőre nem tudjuk, mi fog történni, de amint kapunk információt, tájékoztatjuk a követőinket” – írták közösségi oldalukon. Addig is minden pillanatot kihasználnak, amit Mollyval tölthetnek.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Peggyandmolly (@peggyandmolly) által megosztott bejegyzés

Bohata Krisztina

(Kutyabarat.hu)

Forrás: TheGuardian

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...