Saját KB bal
Saját KB jobb

7 tipp, ha kutyával vásárolnánk új lakást

Amikor kutyagazdiként keresünk új lakást, akkor a saját igényeink mellett figyelembe kell vennünk a négylábú családtagunk szükségleteit is. A megfelelő ingatlan megtalálása ilyenkor már nemcsak azt jelenti, hogy kényelmes életteret biztosítunk magunknak, hanem azt is, hogy a kutyánk számára is ideális otthont teremtünk.

Íme 7 hasznos tipp, amire érdemes figyelni, ha a kis kedvencünkkel az oldalunkon vásárolnánk lakást.

Ellenőrizzük a környék kutyabarát jellemzőit!

Mielőtt bármilyen döntést hoznánk, érdemes körbenézni a lakás környékén. Van-e a közelben park vagy más zöldterület, ahol kutyánk szabadon mozoghat? A kutyafuttatók és sétára alkalmas területek megléte nagyban hozzájárulhat kutyánk jóllétéhez, nem is beszélve arról, hogy számunkra is kényelmesebb, ha a mindennapi sétákhoz nem kell autóba vagy tömegközlekedési eszközre pattannunk. Egy rövid séta a környéken segíthet felmérni, hogy mennyire kutyabarát a környezet, és hogy találunk-e majd elegendő lehetőséget a napi mozgás biztosítására.

Nézzük meg a lakás méretét és elrendezését! 

Nem minden kutya érzi jól magát kis alapterületű lakásban, így fontos, hogy az ingatlan elég nagy legyen ahhoz, hogy a kis kedvencünk kényelmesen mozoghasson benne. Érdemes olyan lakást keresni, ahol nyitottabbak a terek, illetve ahol könnyen kialakítható egy sarok a négylábúnak, ahová bármikor elvonulhat. Egy tágas nappali vagy kertkapcsolatos terasz kifejezetten előnyös lehet.

Keressünk kutyabarát lakóközösséget!

Az egy dolog, hogy mi imádjuk a kis kedvencünket, de sajnos – bármennyire is nehéz elfogadni – nem mindenki állatbarát, és ez a lakóközösségekre is igaz. Érdemes tehát előre érdeklődni a szomszédoknál, hogy mennyire nyitottak a kutyák jelenlétére, esetleg nincs-e valamilyen szabályozás a háziállatok tartásával kapcsolatban. Még a vételi szándéknyilatkozat benyújtása előtt érdemes tehát alaposan tájékozódni – ebben a házirend jó útmutatást jelenthet.

Figyeljünk az épület állapotára és biztonságára!

A kutyások számára az épület állapota és az azzal kapcsolatos biztonsági szempontok is kiemelt figyelmet érdemelnek. Olyan lakást válasszunk, ahol a lépcsők és liftek biztonságosak a kutyánk számára, és ahol nincs sok csúszós vagy más szempontból balesetveszélyes felület. Ha kert is tartozik az ingatlanhoz, ellenőrizzük, hogy a kerítés megfelelően erős-e, és biztosan nem tud-e meglépni a kis kedvencünk, ha felfedezni támadna kedve. 

Részesítsük előnyben a kertkapcsolatot!

Ha a kutyánk szeret a szabadban játszani, érdemes olyan lakást választani, ami kertkapcsolattal rendelkezik. Egy kis zöld terület, ahol a kutya biztonságosan szaladgálhat, hatalmas előny lehet – nemcsak neki, de nekünk is. Gondoljunk bele, mennyivel kényelmesebb néha az egészségügyi séták helyett egy kicsit kiengedni a kedvencünket a kertbe. Fontos megjegyezni, hogy ez nem helyettesítheti a megfelelő mentális és fizikai fártasztást! 

Vegyük figyelembe mások igényeit is!

Ha kutyánk hajlamos az ugatásra – különösen akkor, ha idegeneket lát vagy hall –, érdemes olyan lakást keresni, ahol a hangszigetelés megfelelő. Egy nyugodt környék és egy jól szigetelt lakás nemcsak a szomszédok békéjét biztosítja, hanem kutyánk nyugalmát is. A csendes közeg különösen fontos lehet olyan kutyák számára, akik könnyen stresszessé válnak a váratlan, szokatlan zajoktól.

Gondolkodjunk hosszú távon!

Mielőtt még aláírnánk a vételi szándéknyilatkozatot, mindig gondoljuk át, hogy a lakás hosszú távon is kielégíti-e mind a mi, mind pedig kutyánk igényeit. Egy jól megválasztott otthon nemcsak a mi kényelmünket biztosítja, hanem kutyánk életét is boldogabbá teszi az együtt töltött hosszú, kalandokkal teli évekre.

 

(x)

Fotó: BP Digital Group

További érdekes cikkek
Hozzászólások
Töltés...