Saját KB bal
Saját KB jobb

Kutyás etika

avagy mire ügyeljünk, ha együtt nyaralunk, pihenünk vagy étterembe megyünk kutyánkkal?

Nyaralás kutyával:

Ha a közös nyaralás, pihenés mellett döntünk, csakis olyan szálláshelyet válasszunk, ahol előzetesen megbeszéltük a szállásadóval, hogy kutyánkat is vinnénk magunkkal. Ma már szerencsére sok olyan szálláshely közül választhatunk, ahol szívesen látnak minket kutyánkkal együtt. Amennyiben nagytestű kutyánk van, ezt is jelezzük, ugyanis vannak szállodák, ahol csak kistermetű kutyákat látnak szívesen, ne érjen senkit kellemetlen meglepetés emiatt. Legyünk azzal is tisztában, hogy a szállodák csak szobatiszta kutyákat fogadnak.

Általában külön fizetnünk kell a kutyánk szállásáért, de ez valahol érthető, hiszen többlettakarítással járhat egy kutya-vendég. Üdvözlendő, hogy egyre több olyan szállás van, amely nem számít fel felárat, vagy csak egy kisebb, jelképes összeget kér el a takarításért.

Tartsuk tiszteletben a többi szállóvendéget is. Nem mindenki szereti a kutyákat, vagy viseli el a közelségüket, sőt sokan félnek is tőlük. Ha a vendégek közé megyünk, tartsuk pórázon kutyánkat, szóljunk rá, fegyelmezzük, ha nem megfelelően viselkedne.

A megérkezést követően a kutyánk komfortérzetét azzal növelhetjük, hogy a pokrócát és a vizes tálját elhelyezzük a szobában, megmutatva a helyét. Térképezzük fel a környéket, hova tudjuk elvinni sétálni, futni. Érdeklődjünk a szállásadótól ilyen helyek felől. Különösen a kertes házban élő kutyák esetében ügyeljünk arra, hogy gyakran vigyük sétálni, hiszen ők még inkább hozzászoktak ahhoz, hogy bármikor ki tudnak menni a közelbe kis – és nagydolgot intézni.

Nem ajánlott egyedül hagyni a szobában a kutyát, akkor sem, ha otthon jól viselkedik ilyen helyzetben. Egy szállodai szoba vagy apartman rengeteg újdonságot, és egyben aggódnivalót rejthet még egy jól nevelt kutya számára is.

Ha kissé nyugtalanul viselkedik emberek között a kutyánk, és a szálláshelynek csak fedett étterme van, ajánlatos a reggeliről és egyéb étkezésről inkább máshol gondoskodni (nyitott, teraszos helyen) vagy olyan időpontot választani az étkezésre, amikor kevesebben vannak.

Amennyiben kedvencünknek betegségéből, allergiájából adódóan speciális tápra van szüksége, kellő mennyiségről gondoskodjunk, mert nem biztos, hogy beszerezhető az adott helyen a megfelelő táp. Ha gyógyszert szed a kutyánk, akkor erről is gondoskodjunk megfelelő mennyiségben.
Ha kutyánknak van kedvenc játéka, labdája, ezt mindenképp vigyük magunkkal, ezzel is növelve a biztonság – és komfortérzetét.

Ha körültekintően járunk el a szálláshely megválasztásánál, és odafigyelünk a kutyánkra a nyaralás, pihenés teljes ideje alatt, biztosan élvezetes lesz az együtt töltött idő, és hálás lesz kedvencünk, hogy nem hagytuk otthon. Ebben kívánunk segíteni tippekkel, bejáratott helyekkel, tanácsokkal minden kutyájával együtt nyaraló, pihenő gazdi számára.

FIGYELEM!

2013. júniusában új EU szintű jogszabályok léptek hatályba, ezeket az új szabályokat 2014. december 29-től kötelezően alkalmazni szükséges. Aki kutyával együtt tervezi utazását külföldre, előtte mindenképpen tájékozódjon ITT a feltételekről.
 

Étteremben a kutyával – a legfontosabb tudnivalók:

– Kérjük, hogy mindig tartsd szemmel kutyádat!

– Ha a pult mögötti vagy más "tiltott" területre tévedne, mindig hívd vissza!

– Ne engedd, hogy másoktól kunyeráljon vagy másokra felugráljon!

– Legyél tekintettel a pincérekre, felszolgálókra, a láb alatt szaladgáló ebek nehezítik a kiszolgálást!

Ha ezeket betartod akkor kutyád most épp a lábadnál pihen. 🙂

A kutyatrtóknak szóló, a felelős kutyatartást is népszerűsítő Cityetikett kártyáinkat már megtalálhatjátok vendéglátó partnereinknél!

Étteremben:

Kávézóban, cukrászdában: 

Sörözőben, romkocsmában: