hospice - Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová https://kutyabarat.hu/cimke/hospice/ Kutyás és kutyabarát szállások, éttermek, kávézók, munkahelyek, üzletek és kutyás cikkek, rendezvények, programok. Minden, ami kutya és kutyabarát hely. Sun, 15 Mar 2020 09:14:37 +0000 hu hourly 1 Egy hölgy hospice házat nyitott saját otthonából és minden haldokló kutyának teljesíti a bakancslistáját https://kutyabarat.hu/kutyabarat_hirek/78272/egy_holgy_hospice_hazat_nyitott_sajat_otthonabol_es_minden_haldoklo_kutyanak_teljesiti_a_bakancslistajat/ Mon, 09 Mar 2020 23:00:00 +0000 https://kutyabarat.hu/egyeb/78272/egy_holgy_hospice_hazat_nyitott_sajat_otthonabol_es_minden_haldoklo_kutyanak_teljesiti_a_bakancslistajat/ hospice

A korábban nővérként dolgozó nő, Nicola Coyle indította el pár éve az idős és haldokló kutyáknak működtetett hospice házat, és […]

The post Egy hölgy hospice házat nyitott saját otthonából és minden haldokló kutyának teljesíti a bakancslistáját appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>
hospice

A korábban nővérként dolgozó nő, Nicola Coyle indította el pár éve az idős és haldokló kutyáknak működtetett hospice házat, és igyekszik utolsó napjaikat a lehető legcsodálatosabbá tenni. Elviszi őket steaket vacsorázni vagy a tengerpartra egy nagyot sétálni, és minden születésnapot megünnepel, amit megérnek.

 

A 46 éves hölgy feladta korábbi munkáját, és úgy döntött, inkább idős és gyógyíthatatlan betegséggel küzdő kutyák utolsó napjait teszi felejthetetlenné. Néhány éve indította el a Grey Muzzle elnevezésű hospice programot kutyák részére, akiknek már csak hat hónapot jósolnak az orvosok.

Saját házát alakította át, és saját zsebből illetve adományokból tartja fent a projektet. Az életcélja az lett, hogy az utolsó hónapjaikat töltő ebek utolsó hónapjaikat boldogságban és békességben élhessék le.

– Nagyon szívfacsaró munka tud lenni – nyilatkozta Nicola. – De egyszerűen nem tudom elviselni, hogy anélkül a szeretet nélkül éljék le az utolsó hónapjaikat, amit megérdemelnének. Ha jól vannak, levisszük őket a tengerhez és kapnak valami finomságot. –

Nicola a helyi kutyabarát bárba is le szokta vinni őket, ahol általános szeretet veszi őket körül, sőt, még egy steak vacsorára is hivatalosak, ami valószínűleg magát a mennyországot jelenti számukra.

Nicola a helyi menhelyekről, szervezetektől és állatorvosoktól kapja meg azokat az állatokat, akikre valószínűleg az altatás várna előrehaladott koruk vagy gyógyíthatatlan betegségük miatt. Egy kutya ilyen típusú ellátása nagyjából 500 fontba kerül (körülbelül 185,000 forint), amit Nicola saját zsebből és alapítványi támogatásból fizet.

A munkában szerencsére a gyermekei is segítenek. Összesen több mint 30 kutyát látnak el jelenleg otthonukban. Reméli, hogy hamarosan egy valódi, különálló hospice házat is meg tud majd nyitni.

– Sok kutyának eleve az élete sem volt túl vidám: tenyésztésre vagy terület őrzésre használták, így amikor már nem volt hibátlan az egészségük, és nem voltak elég hasznosak, megszabadultak tőlük. A leghosszabb idő, amit nálam töltött egy kutya, az egy év volt, a legrövidebb két hét. –

– Annyira felemelő, mikor ezt az időt képes vagy különlegessé tenni számukra. Nem tudom, mikor van a születésnapjuk, de mindegyiküknek rendezünk szülinapi partit. Mindössze biztonságra és szeretetre vágynak. Valóban hiszek benne, hogy megérdemelnek egy szép befejezést – meséli a jószívű hölgy.

 

Vannak még jó emberek:

Egy kutya és egy 104 éves bácsi, akik megváltoztatták egymás életét

Az amerikai hospice ház a 10 év fölötti menhelyi vagy leadott kutyáknak biztosít boldogságot az utolsó évekre

Bakancslistát írt a gazdija gyógyíthatatlan rákbeteg kutyájának

A halálos beteg kölyökkutya az idősek otthonában találta meg a békét utolsó hónapjaira

(Kutyabarát.hu)

Forrás: mirror

The post Egy hölgy hospice házat nyitott saját otthonából és minden haldokló kutyának teljesíti a bakancslistáját appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>
Egy módszer, ami segít felismerni azt a pontot, amikor búcsút kell mondanunk https://kutyabarat.hu/hasznos_tanacsok/79167/79167/ Mon, 01 Apr 2019 19:27:48 +0000 https://kutyabarat.hu/?p=79167

Amióta kutyám van, a kutyás barátaim száma is megnövekedett és velük együtt sok kutya sorsát kísértem figyelemmel. Voltak tragédiák, igazságtalanul rövid életek, betegségek, gyógyulások és kegyetlenül nehéz döntések is. Amikor ki kellett mondani, hogy vége, el kell engedni a szenvedést és a fájdalmat, mert már csak ez az egy, amit tehetünk érte.

The post Egy módszer, ami segít felismerni azt a pontot, amikor búcsút kell mondanunk appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>

Idén 10 éves lesz a kutyám és igazi paraanyu lévén egyre többször teszem fel magamnak a kérdést: ha úgy alakul, tudni fogom, hogy mikor? A legtöbb gazdi azt szeretné, ha kutyája természetes halállal távozna, egy szép hosszú élet után egyszerűen csak elaludna. Azt gondoljuk, hogy nekik ez a legjobb. Természetesen inkább elhessegetem magamtól ezeket a gondolatokat, hiszen olyan sok időnk van még, viszont nemrég olvastam egy orvosról, aki kidolgozott egy metódust a gazdiknak arra az esetre, ha döntés elé kényszerülnek.

Dr. Alice Villalobos mindenekelőtt arra hívja fel a gazdik figyelmét, hogy a természetes elmúlást a gazdik túlidealizálják és nem gondolnak bele, hogy ez igazából mit is jelent az állat számára. A természetben az állatoknak megvan az a szabad döntésük, hogy ha eljön az idő, elvonuljanak egy fa alá és várják a halált, amiről az élővilág általában hamar gondoskodik ragadozók személyében. Egy legyengült állat gyorsan préda lesz és nem jut el a hosszas szenvedés stádiumába.

Amióta a kutyák társállataink, mindentől óvjuk őket, biztonságot nyújtunk nekik és meghosszabbítjuk az életüket, olykor túl sokáig.

Dr. Villalobos onkológusként rengeteg kutya és cica elengedését segítette praxisa során. Tapasztalataira támaszkodva létrehozott egy kisállat hospice programot, mely kifejezetten arra összpontosít, hogyan könnyítsük meg  az utolsó időket. A program neve „pawspice” a hospice-szóból (paw=tappancs).

Ennek részeként kidolgozta a „Quality of Life Scale”-t, vagyis egy életminőségi mutatót, mely nagyon hasznos döntési eszköz lehet egy tanácstalan gazdi számára. Hét mutató alapján osztályozza a kutyákat, minden mutatót 0-tól 10-ig terjedő skálán kell osztályozni.

A nulla a legrosszabbat jelenti, a 10 pedig a legjobbat. Amikor egy gazdának arról kell döntenie, hogy el kell engednie a kutyáját és mikor kell azt megtenni, erre a 7 pontra válaszolva kapaszkodót és segítséget kap a végső elhatározáshoz.

  1. Fájdalom. Folyamatosan csillapítható a fájdalma? Légzése könnyű, vagy stresszes?
  2. Éhség. Van étvágya? Eleget eszik?
  3. Hidratálás. Megfelelően hidratált? Elég folyadékot vesz magához?
  4. Higiénia. Képes a szobatisztaságra? Ha nem, akkor okoz ez neki sebeket? Mennyire lehet higiénikusan és tisztán tartani?
  5. Boldogság. Képes kifejezni az örömét, lelkesedést mutat a kedvelt dolgai, tevékenységei iránt?
  6. Mozgékonyság. Képes magától mozogni, felállni, sétálni?
  7. Egyéb. Több jobb napja van, mint rossz? Képes még tartani a kapcsolatot az emberrel?

Amennyiben az összesített pontszám kevesebb mint 35, akkor sajnos nagy valószínűség szerint jobbat teszünk a kutyának, ha elengedjük – Dr. Villalobos tesztje szerint. 35 pont felett viszont még érdemes őt ápolni. Az online kitölthető tesztet itt találjátok, ahol az eredményről is részletesen olvashattok a teszt végén.

 

Bohata Krisztina
(Kutyabarát.hu)

Forrás: pawspice.com, nytimes.com
Fotók: pexels.com

The post Egy módszer, ami segít felismerni azt a pontot, amikor búcsút kell mondanunk appeared first on Kutyabarát életmód magazin - Együtt mindenhová.

]]>